| FucktheSystem a întrebat:

Ha, ha, adminilor le place să-și bată joc de mine. Dau eu pe o postare ca omul și îmi apare mesajul :
„Pagina solicitata nu se gaseste pe site. Va rugam sa folositi motorul de cautare sau categoriile din coloana din stanga pentru a gasi subiecte similare.

Multumim."

Acum sunt și eu curioasă de ce nu modifică textul ăsta, că motorul de căutare nu merge de câteva luni?
Mereu își cer scuze adminii că nu le merge căutarea, dar să mă și pună să o folosesc când și eu și ei știm bine că nu merge...cam urât.

Răspuns Câştigător
| Abandoned2 a răspuns:

Nu-si bate joc administratia doar de tine, ci de toti! Nici eu nu pot accesa intrebarea butonasului roz sau au mai fost unele postate de PoneiulTroian.
Intr-adevar, TPU.ro trebuie sa adopte alt motor de cautare, din ce am vorbit cu nea shaormeristul(Cristina mi-a confirmat ca e fara sa vrea; Ma pricep la facut teste pe ei si imi cad in plasa adminii), Catalin Tenita, zicea ca s-ar orienta la Apache Lucene. Pentru ca in momentul de fata ei folosesc indexarea FULLTEXT pe postarile noastre, iar asta e o metoda foarte greoaie cu timpul daca se strang milioane de postari. E o metoda, pe care, din pacate, chiar si eu o folosesc la un proiect personal de-al meu, similar cu TPU(avand nume de cod TPUv2 big grin ). E mult mai usor de implementat, chiar daca nu e o metoda optima...
Asa ca in functie de trafic acel script e setat sa afiseze acel mesaj si sa nu permita cautarea(desi ar putea fi posibila, dar cu greu, asa ca mai bine ne abtinem de la cautare, ca poate dam peste alte erori sau peste pagina principala).

| FucktheSystem explică (pentru Abandoned2):

Ți-aș fi dat fundă dar adminii își bat joc de mine(noi) în continuare și nu-mi apare butonașul.
Apropo, în avatar e fântâna din Pitești?

8 răspunsuri:
| FucktheSystem explică:

Cam urât, roboțelul e de vină, n-o să-i țină!

| FucktheSystem explică:

Deci mai există piteșteni pe TPU, tare.

| FucktheSystem explică:

Nu, dar aveam și fântână muzicală de 2 milioane de euro, toata vara cântă, e mai ecva decât aia din Barcelona, crede-mă pe cuvânt că le-am văzut pe ambele.
Oricum două lucruri avem noi bune în Pitești: Artificii mai tari ca ale Francezilor și fântâni mai tari ca ale Spaniolilor, chiar și decât ale intalienilorhee hee

| tony19 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Tocmai ai trecut de la admini la pitesteni. apropo, eu sunt din mangalia.

| FucktheSystem explică (pentru tony19):

Așa se întâmplă mereu, pe unde apar eu se face chat.

| WeeD a răspuns:

Si eu stau pe TPU si cand dau pe o intrebare imi zice exact la fel. Trebuie sa dau refresh la pagina de 2-3 ori si merge.

| FucktheSystem explică (pentru WeeD):

Neah, nu e mesajul care-l dă când trebuie să dau refresh, cred că mesajul ăsta îl dă când o întrebare a fost ștearsă de pe site dar încă nu s-a reactualizat siteul și întrebarea încă apare dar nu poate fi accesată.
Oricum, eu nu înțeleg de ce mă pun să folosesc căutarea când căutarea nu merge de mult timp, poate ar trebui să reactualizeze textul sau să repare căutarea.