| GolopențaAdrian a întrebat:

Cele mai frumoase insule din lume?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Madagascar =e atat de frumoasa incat Hitler pe banii lui a vrut sa i duca pe evrei in vacanta, Marea Britanie desigur, Sardinia =cel mai find nisip recomand, Creta = multa istorie, cultura, democratia originea ei s-a nascut in Grecia

https://ro.wikipedia.org/......8%9B%C4%83

| sierra1 a răspuns:

Foarte subiective răpspunsurile oricui, uite aici ce zice un site specializat:
https://www.travelandleisure.com/worlds-best/islands#cook-islands

| GolopențaAdrian explică (pentru sierra1):

Cele din Indonezia sunt pe primele locuri iar cea mai interesanta este acea insula mica din Noua Zeelanda

| sierra1 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Așa scrie și acolo

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Anglia

| Sn4k3 a răspuns:

Gruinard Island
Reunion Island
Izu Islands
Ramree Island
North Sentinel Island
Poveglia Island
Ilha de Queimada Grande
The Great Pacific Garbage Patch

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Dar de North Sentinel si parca se de Reunion am auzit dar de restul nu

| Sn4k3 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Cauta-le pe net.

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Ok

| Vvistula a răspuns:

Insula Serpilor
Insula Mare a Brailei

| QElenaBoghiu a răspuns:

Insula iubirii : )) : D

| elcosmin a răspuns:

Insula șerpilor

| Andrei_Leia_1992 a răspuns:

Cauta pe Youtube miley cirus actrita unde si-a petrecut luna de miere in malibu, are si o piesa cu numele asta

| GolopențaAdrian explică (pentru Andrei_Leia_1992):

Aia nu inseamna ca e cea mai frumoasa si pe langa asta nu e insula ci o zona sau orasel in zona limitrofa a Los Angeles-lui