| Draconix a întrebat:

Salut. As vrea sa merg cu bunicii la mare in Turcia dar părinții nu îmi dau voie. Ce as putea sa fac?
Că eu și frații mei ne dorim tare mult sa mergem dar ei nu ne lasă. Astăzi data 25.04. 2023 ei trebuie să cumpere bilete la avion. Va rooooooogggggggg ideeeeeiiiiiii

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai mult decat sa vorbesti cu ei nu prea ai ce face. Poate au un motiv bine intemeiat pentru care nu te lasa.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar trebui sa ascultati de parinti. Puteti calatori cat doriti mai incolo, cand mai cresteti.

| Draconix explică (pentru dullcat):

Ei nu ne dau voie nici o dată cu altcineva

| dullcat a răspuns (pentru Draconix):

Dar impreuna cu ei ati calatorit, asa in familie?

| johnnny123 a răspuns:

Te-ai gândit că poate părinții tăi nu-și permit să vă cumpere bilete de avion și cazare în Turcia la toți? Sau crezi că sunt gratuite?

Sau poate că bunicii vor să meargă acolo să se relaxeze, nu să aibă grija voastră?