| Gavril_Vlad_1995 a întrebat:

Un cuplu,il baga separat sau impreuna la viza, adica la interviu?

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Separat! Fiecare sustine examenul pentru el, indiferent ca este sau nu in cuplu!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vorbesti de viza de SUA, da in anumite situatii familiile pot sustine interviul de viza impreuna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce cacanar @AlexJurjescu. Raspunzi si dai ignore.

Prietene, daca tu esti frustrat ca nu ai ajuns acolo nu inseamna ca nu trebuie sa se duca altii. Eu am fost, si pe langa oamenii grasi si boschetari am vazut Niagara, am vazut coasta de vest a Pacificului, Grand Canyon, Vegas, plajele din California, Malibu... da cand sunt acrii strugurii

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

@AlexJurjescu, se vorbea de turism, ca ca.cat de treaba are o vacanta de 2-3 saptamani cu faptul ca este un fast food numai tu intelegi.

| relian a răspuns:

Cuplu la ce anume te referi? Daca sunteti casatoriti amandoi deodata normal.Asa daca sunteti doara prieteni separat.
Ce spune dona, aia e sa dea raspunsuri, la ea nu conteaza daca bate campi sau nu.Macar a fost vreodata sa ia vreo viza? Daca mergea si daca era maritata ar fi stiut ca amadoi ar fi intrat sau unde esti la ghiseu, nu separat, ca de aia esti casatorit laughing

| Gavril_Vlad_1995 explică (pentru relian):

Cuplu casatorit, pentru USA

| relian a răspuns (pentru Gavril_Vlad_1995):

Daca esti casatorit, cand mergi la viza o sa fiti amandoi, amandoi la ghiseu, nu te cheama separat, aia e tot.

| cristimihailov a răspuns:

Separat.

Viza se acorda pe pasaport individual.

| AlexSalling a răspuns:

Impreuna. Depinde, cum vrei sa o bagi, pentru lucru sau prin Loteria Vizelor? Spun asta fiindca sora mea decedata a avut viza, fiind luata in considerare pentru ca era casatorita, ambii cu facultate.

| AlexSalling a răspuns:

Poti sa-mi spui cum ai tu chef "suntserios". Eu nu ma supar, dar uitate si tu cum dragutii de Americani au creat minunatul fastfood. Nu ti se pare o distrugere totala? Pentru informatia ta, daca as vrea sa merg acolo, am la cine. Fratele mamei mele a ajuns acolo prin LoretiaVizelor in 1997 si a ramas acolo. Si-a facut viata acolo, dar o chestie a spus ca-i horror si ca la afectat si pe el. Exista un fastfood din 500 in 500 de metri, este ca o plaga. Uita-te la "My 600 Lb Life". Imi vine sa plang cand vad oamenii aceia, dar nu-i doar asta. Este tara unde ce-i mai multi oameni dispar, crima este la ordinea zilei, copii merg cu frica la scoala caci pot termina masacrati.

PS: Vorbind de a raspunde si a da ignore. Multumeste-i la DonnaAlba, de la ea am invatat.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Separat chiar daca esti casatorit, iti spun din propria experienta, nu din auzite(viza pentru Franta, anul 2001).

| Fifalde a răspuns:

Ce fel de viza si pentru ce tara?

| Gavril_Vlad_1995 explică:

Turisti

| AlexSalling a răspuns (pentru Gavril_Vlad_1995):

Turisti? Adica, de ocazie? Dar pentru cat timp?

| Gavril_Vlad_1995 explică (pentru AlexSalling):

3 saptamani

| AlexSalling a răspuns (pentru Gavril_Vlad_1995):

Iti trebuie multe chichite. Sa ai bunuri aici, in Romania, o casa-doua, masina, servici, ca Americani sa nu creada ca vrei sa ramai la ei. Acum, sincer, nu iti recomand sa faci o vacanta acolo, sunt doar niste blocuri si birouri, dar daca tu vrei, ti-am zis ce trebuie sa ai, pe cand te prezinti la ambasada americii din Romania. Multe chestii, nu merita.

| suntserios a răspuns (pentru AlexSalling):

Nu iti trebuie nicio chichita. E suficient sa fii sincer la interviul pentru viza si eventual sa dovedesti ca iti permiti vacanta in SUA... unde spre informatia ta sunt mai multe lucruri de vazut decat blocuri si birouri...

| AlexSalling a răspuns (pentru suntserios):

Corect, ai atatea de vazut in America... O tara infundata in munca si oameni grasi pe strada. Vezi asta, "MY 600 LB LIFE". Poate suntem noi Romanii cu tara pe jale, dar macar nu vezi asa ceva pe strada.