| Chupulix a întrebat:

Abdomenele chiar functioneaza? Am auzit de la multi ca de la ele n-au dat burta jos, ci si-au intarit abdomenul, nimic mai mult.

Răspuns Câştigător
| RomanianAviationAcademy96 a răspuns:

Buna! O sa incerc sa fiu scurt. Abdomenele de fapt doar tonifiaza structura musculara a acestuia, adica il intareste si il mareste cu ceva, insa nu indeajuns de mult. Aceste exercitii pot fi combinate cu o alimentatie sanatoasa si mult sport. Pentru rezultate mai vizibile iti recomand o sala de forta, iar daca nu ai posibilitatea de a frecventa asa ceva, poti face si acasa multe serii de abdomene, alergat, biceps, triceps etc... Bafta!

7 răspunsuri:
| AOLEVRIC a răspuns:

Depinde si de structura, daca vrei sa scapi de burta nu mai manca paine, uleiuri, grasimi, prajeli [mancare gatita] si nici seara, bea multa apa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AOLEVRIC):

" si nici seara", cel mai stupid sfat posibil

masa de seara e FOARTE IMPORTANTA pentru sanatate

| AOLEVRIC a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca mananci la 12 noaptea nu cred laughing. Intr-adevar e foarte importanta dar eu ma refeream ca de la 8 in sus sa nu mai manance.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AOLEVRIC):

Nu conteaza ora, conteaza cu 2-3 ore inainte de culcare, atat, INDIFERENT DE ORA

si vorbsc din experienta, eu am slabit 18 kg, mancand sanatos ( dar mancat sanatos NU inseamna multe fructe si legume ) si fara sa ma uit la ceas

| AOLEVRIC a răspuns (pentru Cosmin86):

18 kg, wowwinking. Eu vreau sa ma ingras laughing.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AOLEVRIC):

Si ce te opreste? happy

| Sofia97 a răspuns:

Ei bine abdomenele sun foarte folositoare dar nu sunt suficiente, pe langa trebuie sa mai faci si alte exercitii cu mar fii la o sala bicicleta si sa alergi pe covor de asemenea trebuie sa mananci cu grija iar painea trebuie evitata cat de mult posibilhappy