| Crazygirl11223344 a întrebat:

Abia astept sa fac 18 ani si sa-mi iau zborul din orasul meu si din casa mea..stau langa bunica mea, cand sunt hainele la uscat eu le las mai mult asa zice ea dar eu le las pentru ca nu se usuca in totalitate in unele zone. Vine la mine intra peste mine in casa incepe si tipa ca nu fac nimic, ca sunt puturoasa. Ma mai iau cu ea un gura cand nu mai suport..astazi aveam dezordine in camera gen nu aveam patul facut si trebuia sa dau cu aspiratorul doar ce ma trezisem, vine la mine in camera si incepe: "tu nu vezi ce ai aici jegoaso, te mananca viermii împutita dracu ce esti, ai crescut si stai in pat ca nesimtita, nu iti este rusine ai doua țâţe mari in piept si nu faci nimic, sa nu o mai iei in brate pe mama ta ca tu nu o iubesti, nu faci si tu treaba nenorocito!" Si eu i-am spus nervoasa ca nu este treaba ei si am dat-o afara din casa.M-am saturat de ea pana la culme, dupa ce am dat-o afara m-a luat un plans nervos de nu am puteam controla.
Ce sa fac?
Mama vorbeste cu ea sa ma lase in pace ca am alte prioritati, am examenul de capacitate si ca totusi imi fac singura mancare...o mai ajut cand pot dar nesimtirea bunicii mele este de nedescris.
Ce sa facc?!
DAU FUNDĂ!

1 răspuns:
| Florin458 a răspuns:

Batranii uneori pot fi recalcitranti,depinde si de necazurile pe care le-au avut de-a lungul vietii, insa vocabularul colorat e cam urat.Tu trebuie sa iti vezi de scoala, sa iei examenul, sa mergi la liceu si apoi dupa ce iei bacul, poti merge oriunde la facultate.Pana atunci tine-te de scoala si fa treaba acolo, cat sa nu ii mai dai motiv de cearta. Daca tot incepe cu scandalul, ia-o cu frumosul, intreab-o ce poti face sa nu se mai supere etc happy" Vorba dulce mult aduce"! Depinde daca si functioneaza zicala asta in cazul ei. Mult succes! happy