| udreaella a întrebat:

Am 14 ani si mama stie ca fumez.ma mirosit. tata nu e cu mine stau numai cu mama si vreau sa fumez cum sa o influentez sa o fac sa ma lase sa fumez de fata cu ea? mereu:d? multumesc fundita

8 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Dar de ce vrei să fumezi? Răspunde-mi mai întâi tu la această întrebare.

| mykkki a răspuns:

Poate k asta nu ar fi asa d greu dar iti dai seama cat de raw ii pare cand isi vede copilul k isi distruge viata in ochii ei?

| olian a răspuns:

Daca ai munci u pe bani aia care i dai pe tigari nu ai mai fuma, si mai vrei sa fumezi in fata mamei tale sa-i arati cum i cheltui banii, eu cred ca ar trebui sa fi pedepsita asa e cand numai e barbat in casa!

| Sellena_4766 a răspuns:

Ela,e foarte posibil ca mama ta să nu te lase nicioadată să fumezi de față cu ea pentru că poate ea nu e fumătoare sau pentru că pur și simplu vrea să te protejeze.Eu zic să aveți o discuție serioasă legată de această temă, încercând să vă înțelegeți reciproc.Aici noi nu te putem ajuta cu nimic,pentru că chiar dacă cineva ți-ar da acum un discurs, când te vei uita în ochii mamei tale îi vei spune cu totul altceva pentru că așa este natura, tu știi mai bine ce e cu viața ta!

| any1234 a răspuns:

Mai fetita si eu am 14 ani, nu fumez k nu am dc imi fac rau singura, adica cu fumatul asta de la o varsta frageda o sa ajungi sa ai 30, 40 de ani si sa mori. desigur k mama ta nu te lasa. e cum te-ai omora, dar o moarte lenta

| udreaella explică:

Mama e fumatoare.:d fumeaza de la 15-16 ani

| Anca23earl a răspuns:

Nu o sa te lase sa fumezi de fata cu ea... daca vrei NEAPARAT sa fumezi, fumeaza.dar nu tine tu tigara. pune un prieten sa ti-o tina sau tine-o tu cand fumezi, dar dupa aia da-te cu gel antibacterian de maini. Si in par, suvitele din fata. si multa guma cu menta tongue

| AndreyFCSB a răspuns:

Păi nu cred că o sa accepte in varful capului mai ales dacă e nefumătoare și oricum ai decat 14 ani o să ai timp toate viața să-ți murdărești plamânii din fumul ăla infect!