| FzKr a întrebat:

Am 15 ani, 1, 73 inaltime si 58 de kg si as vrea sa ma mai ingras, credeti ca facand exercitii pentru dezvoltarea muschiilor as putea sa ma ingras? si sa imi acopar oasele care se vad...coastele in special

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Cred totusi ca la 1, 73 si 58 de kg ar trebui sa dai 2-3 kg jos nicidecum sa te ingrasi. E multicel la 15 ani si inaltimea ta aproape 60 de kghappy

| AndreiB96 a răspuns:

Theace... delirezi.

Pentru inceput poti sa incerci flotari, abdomene, ia-ti niste gantere si lucreaza zilnic cate putin.
Si eu am 15 ani ( 1.76/1.77 si 65 kg ) am lucrat unpic forta in brate si piept dar am jucat si baschet pentru inaltime, acum nu mai lucrez decat ocazional, astept sa fac 1.80 si ma apuc de sala serios. Faci cum vrei dar te sfatuies sa nu te grabesti, Ai tot timpul sa faci muschii dar de inaltat acum este vremea.
Fa un sport ce implica sarituri, intinderi.

| IoOp22 a răspuns:

Nu chiar trebuie sa iei vitamine sa ai pofta de mancare te ingrasi putin si dupa te apuci de sala.