| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani si stau acasa de revelion..nu beau nu fumez..deci de ce sa dau 150 de lei (cam atat e peste tot) pentru o noapte?! ...Sa ma uit la altii cum se imbata ca porci..si sa beau 2 pahare de suc? ..pareri?

8 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

E treaba fiecăruia cât bea sau nu. Aşa cum nici ţie nu ţi-ar face plăcere să te numească cineva "pocăit", aşa nici lor să îi numeşti beţivi sau porci. E fix treaba ta ce faci. Nu vrei, atunci stai acasă şi ieşi puţin la miezul nopţii. Nu îţi bagă nimeni mâna în buzunar să mergi unde nu vrei. Dar nici tu nu poţi dicta ce să facă alţii.

| sappy a răspuns:

Si ce crezi ca faci ceva mai special? Ai alte preocupari, in rest nimic deosebit!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pareri despre ce? e alegerea ta ce faci, bravo tie ca nu bei si nu fumezi, si mie mi se par bani aiurea dati si prea multa zarva pentru o noapte care oricare alta

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa stii ca sucurile sunt mult mai nocive sanatatii decat alcoolul.De bine de rau alcoolul este un produs natural pe cand sucurile sunt produse exclusiv pe cale sintetica si dauneaza grav organismului in timp. Daca doresti putem cinsti cu un pahar de apa si sa speram intr-un AN NOU FERICIT in deplina sanatate. Era sa uit ce e important, nu sunt "pocait".

| danay72 a răspuns:

Esti de apreciat ca gandesti asa. Bravoo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate si mai mult, poate mai putin. Depinde unde si cu cine sau cu cati.

Dar acum ce rost are postarea ta? Sa aruncam cu pietre in aia care beau si fumeaza de Anul Nou?

Man, pentru mine Revelionul inseamna doar sampanie si artificii. Altfel nu o pot vedea aceasta zi cu absolut nimic mai speciala fata de orice alta zi din an.
Fiecare „petrece" cum doreste orice eveniment din an. Dupa posibilitati, dupa chef, preferinte, s.a.

Cand eram copil gandeam cam la fel. Adica mie imi placeau doar artificiile. Astea mi se pareau deosebite si ele defineau „Revelionul" pentru mine. Mai era si mersul cu colindul(sorcova) desigur.

Dupa ce cresti mai mare, da, e naspa. Fiindca cei mai multi de varsta ta fac mare bairam si tam tam cu o zi ca asta, in timp ce pe altii ii doare in partea dorsala si fac economie la bani.

Cel mai simplu e acasa in familie/rude sau singur. Nu iti bati capul si gata. E o zi care trece destul de repede pana la urma.

| crys12 a răspuns:

Buna happy Pai in primul rand nu ne intereseaza daca bei sau fumezi, fiindca fiecare face exact ce vrea si cand vrea. Si chiar daca ai face asta, nu te-am judeca. Pentru ca este problema ta, viata ta, alegerile tale. Asa ca nici tu nu ar trebui sa-i judeci pe alti pentru felul in care se comporta de Revelion. Fiecare dintre noi avem o viata si ne comportam exact cum vrem. Chiar daca uneori mai intrecem masura. Intr-adevar seara de Anul Nou nu-se rezuma doar la bautura, tigari si altele. Ci in aceea seara trebuie sa ne distram, sa ne simtim bine. Iar la 12:00 noaptea sa privim cerul plin de artifici, un moment de-a dreptul magic. Atat am avut de zis, sper ca ai inteles mesajul dar de fapt l-ai inteles deorece esti baiat mare. Asa ca iti urez distractie placuta si un An Nou Fericit!

| okayhey a răspuns:

Si eu am 21 de ani, sunt fata si tot acasa stau. Anii trecuti eram pe la party-uri organizate pe la prieteni acasa sau la restaurante, anul asta nu am mai mers si e ok. Daca te plictisesti, scrie-mi