| Evolettee a întrebat:

Am o întrebare, extensiile de gene au vreun efect negativ? Am auzit pe majoritatea că de la ele cad genele naturale de la lipiciul care este folosit. Vreau și eu păreri, mai ales de la cele care și au pus.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cel mai mare avantaj al extensiilor de gene fir cu fir este faptul că rămânem la modul de viaţă cu care ne-am obişnuit: putem face sport, putem înota, ochii vor rămâne întotdeauna bine conturaţi cu gene lungi, dese şi curbate

- Extensiile de gene de bună calitate nu sunt lipite între ele, stau ordonate, nu afectează genele naturale, adezivul cu care sunt lipite este invizibil, nu irită pleoapele aşa că este permis chiar şi în cazul persoanelor cu ochi sensibili, iar forma acestora este una personalizată

- Aplicarea fir cu fir are un efect natural, dar dacă dorim, îl putem decora cu gene colorate sau cristale Swarovski. Extensiile de gene de calitate au efect 4 în 1: alungire, volum (stilistul pregătit aplică 160-220 de gene pe ochi), remodelare şi lifting.

- La aplicarea extensiilor de gene fir cu fir, stilistul poate să aleagă dintre 815 gene false, din mai multe mărimi între 6-17 mm, din 4 curburi diferite şi mai multe culori, rezultând astfel un efect unic, care nu s-ar obţine niciodată cu extensii de tip bandă sau mănunchi.

- Ochii îndepărtaţi optic se pot apropia, ochii curbaţi în jos se pot ridica.

- Unul dintre dezavantaje ar fi preţul care poate ajunge la 300 de lei pentru un set de gene care rezistă chiar şi patru săptămâni dacă sunt îngrijite corespunzător, reaplicarea genelor căzute în această perioadă fiind mai ieftină, în jur de 100-150 de lei.

- Au nevoie de o îngrijire specială, în sensul că trebuie evitată folosirea demachiantelor pe bază de ulei pe gene şi în jurul genelor; dacă folosiţi crema de noapte, aplicaţi-o cu 15 minute înainte de culcare; pentru curăţarea genelor şi a ochilor nu folosiţi produse cu puf (dischete demachiante din bumbac, spre exemplu); nu frecaţi agresiv pleoapele şi, implicit, genel

http://www.puterea.ro/......84986.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt de buna calitate si sunt aplicate de un specialist, nu, nu afecteaza nici genele naturale si nici nu irita pleoapele.Bine,asa stiam, nu e ca si cum mi-as fi pus))