| Foxxy_2187 a întrebat:

Am o mare problema.
Dinti.Acum cateva luni am fost la medicul stomatolog pentru cateva plombe minuscule la dintii din fata. S-au rezolvat.Mai nou, am observat ca mi se strica si ceilalti dinti! Si sunt disperata! Tin sa mentionez ca am o igiena corespunzatoare. Ma spal pe dinit dupa fiecare masa, nu consum foarte multe dulciuri si totusi.straight face
Nu stiu ce sa mai fac! Am 15 ani si totusi simt ca innebunesc!
Ce ma sfatuiti?straight face

1 răspuns:
| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Buna...incearca sa nu consumi alimente prea reci dar nici fierbinti sre incearca sa eviti si citricele – chiar daca nu au zahar ca sucurile sucurile de grappe, portocala sau lamaie au acizi care ataca smaltul dintilor si slabesc rezistenta dintilor. Specialistii recomanda tot clatirea cu apa, mestecatul de guma fara zahar sau amanarea cu o ora a periajului cu pasta de dinti. sper sa fct.succes