| inaltcabradulprostcagardu a întrebat:

Am o problema foarte seriosa. Vorbesc cu un baiat care e ocazional cringe si nu stiu ce sa fac ca sa nu mai fie. El e o persoana misto dar mai are faze de genu care ma pun pe ganduri daca sa mai vorbesc cu el si asa. Ajutor!

6 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

No hai, zi-mi si mie, sa nu mor prost, o faza cringe de-a lui.

| inaltcabradulprostcagardu explică (pentru Plato):

Imi spune "ce face regina" pla mealaughing)

| Plato a răspuns (pentru inaltcabradulprostcagardu):

Eh, foarte bine face, nu stii tu sa apreciezi.
"regina" e foarte putin spus, eu folosesc "zeita".
Nu vad absolut nimic cringe in asta, e foarte foarte foarte dragut. Tipul e un romantic, iar daca tu nu esti la fel, chiar ar trebui sa nu mai vorbiti in sensul asta.

Sa mor de te inteleg, mi se pare genial ce face, pe bune.

| MPersephone a răspuns (pentru Plato):

Nu toti accepta romantismul. Depinde cum il vede ea. Poate il vede ca pe un amic si atat, atunci va fi exagerat pentru ea. Eu tot am trecut prin momente d'astea si pot spune ca depinde mult de atractia fata de persoana. Dar de-ar fi asta "problema foarte serioasa"...

| Plato a răspuns (pentru MPersephone):

Pai eu cred ca prin "vorbesc cu un baiat" se referea ca flirteaza, ca vorbeste cu el in vederea unei posibile viitoare relatii, nu ca vorbest pur si simplu.

Asa e, nu toti il accepta, dar daca nu-l accepta ar trebui sa-l lase pe baiat in pace. E minunat ca el e romantic, nu e cringe sau gresit.

| MPersephone a răspuns (pentru Plato):

E tipic feminin sa aiba un baiat "rezerva" cu care vorbeste, dar de care nu e atrasa.
Romantismul nu e deloc cringe si eu sunt complet de acord cu cuvintele de alint, dar doar de la persoana cu care vezi o eventuala relatie.