| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema in ceea ce consta comunicarea.Simt ca o iau razna, ca nu stiu sa mai vorbesc romaneste, simt ca nu ma exprim corect si coerent atat virtual cat si in viata de zi cu zi.Intampin dificultati in a ma exprima si de multe ori cand scriu o propozitie ma intreb daca este scrisa coerenta.
Nu am mai patit asa niciodata.Recunosc ca am nevoie de comunicare mai multa, vorbesc doar cu iubitul meu si parintii si cateodata cu o prietena la facultate insa atat., in rest stau inchisa in camera iar in weekenduri ma joc pe calculator.
Nu stiu factorii care m-au facut sa ajung aici ptc cand vine vorba de comunicare eram as..Simt ca o iau razna nu stiu ce sa fac.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Renunta la iubitul care te trateaza ca pe un caine si traieste ca un om.

Răspuns utilizator avertizat
| Allllllllllx a răspuns:

Tu ai spus ca stai mai mult in camera ta. pai. chestia cu dificultatile in comunicare este datorita faptului ca nu comunici cu multe persoane. cum sa ti explic. Tu esti obisnuita sa vorbesti des cu familia ta, iubitul tau si prietena ta. Dar. te ai gandit ca fiecare persoana are un mod de gandire si de reactionare? Incearca sa iesi pe afara si sa iti faci prieteni noi. sa scapi de "frica" asta. Cand vorbesti cu cineva cu care nu esti acomodata. simti fiori, si de aceea ai dificultati in vorbire. Ti e frica sa nu spui ceva gresit si sa te ia la misto. si mie mi s-a intamplat de foarte multe ori. dar am depasit cu bine. adica am ajuns la stadiul in care ma duc la scoala si ma saluta cam 70% din copii. Nu este greu, crede ma.

| 2EXA a răspuns (pentru Allllllllllx):

Este greu cand ai un iubit gelos si nu te lasa sa interactionezi cu cei din jur happy

| Allllllllllx a răspuns (pentru 2EXA):

Iubitul tau trebuie sa inteleaga ca ai nevoie de comunicare. doar nu te tine sechestrata