| MaCoborDinMasina a întrebat:

Am o problema… sunt asa de timid cu persoanele pe care nu le cunosc ca imi este "frica" sa ma uit in ochii lor. …Cand vreau sa cunosc pe cineva nou ma simt aiurea, inconfortabil nu stiu cum sa explic.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Trebuie să crești din nivelul serotoninei in creierul tau. Sunt metode pe internet pentru asta.
Serotonina este hormonul relaxarii, iti va da incredere in tine.

| 039liam35w a răspuns:

Salut! Nu trebuie sa iti fie teama sa cunosti persoane noi si sa te imprietenesti. Unul dintre cele mai importante lucruri in viata e sa ai cat mai multi prieteni. Ai incredere in tine si vei reusi tot ce iti vei propune!