| Cozmea022004 a întrebat:

Am o problema. Sunt in clasa a 11-a si nu stiu la ce facultate sa ma duc dupa ce voi termina liceul. Nu imi place filiera reala, imi place matematica de tip M2, depanarea, tic-ul si limba engleza. Caut o facultate usoara si unde se fac mai putini ani. Am nevoie de cateva sugestii pentru orientare, si eventual cateva pareri de la cei ce invat/au invatat intr-un astfel de domeniu.

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Atunci alege ori turism te poti face ghid sau agent sau daca iti place sa ajuti alti oameni Psiholog

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ce pasiuni ai?
Ce iti place sa faci?

| Cozmea022004 explică (pentru aditimus):

Pe langa cele mentionate mai sus, imi place calatoritul, gaming-ul si sa ajut alte persoane.

| Cozmea022004 explică (pentru aditimus):

Multumesc!

| aditimus a răspuns (pentru Cozmea022004):

Cu drag

| aditimus a răspuns (pentru Cozmea022004):

Atunci alege ori turism te poti face ghid sau agent sau daca iti place sa ajuti alti oameni Psiholog

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as sugera o scoala post-liceala de meserii, odata ce nu te omori cu invatatul si nici cu matematica, si apoi vii dupa un liceu real unde nu ai facut multa matematica, fizica si chimie.

In plus, in afara de Academiile de Politie si cele militare, nici o facultate nu vine cu loc de munca asigurat, tu fiind nevoit sa incepi o adevarata lupta pentru a merge la sute de interviuri, concurand cu profesionsiti mai vechi, atunci cand ocazional apare cate un post liber.