| nataliam a întrebat:

Am o problema tare urata. Nu am prieteni. Deci efectiv daca vreau sa ies la un suc cu cineva, nu am cu cine. Nu am pe cine suna, am 17 ani, iar mama mereu ma critica din cauza asta. Si nu e vorba de caracterul meu, pentru ca nu sunt nici rea, nici egoista, si chiar mi-as dori sa fac parte dintr`o gasca. Ma simt tare exclusa de catre toti colegii, pentru ca ei se cunosteau de dinainte sa apar eu in piesaj si se uita tare ciudat la mine. As vrea sa ma inscriu la ceva cursuri, dar nu am la ce. Mi-ar fi placut sa imi iau o slujba de vara, norocul nu mi-a suras nici la asta. Ma simt tare mizerabil, ma simt. singura, si e cel mai groaznic sentiment. N-am nici prieten. si e vara si as vrea sa ies si eu undeva. sadCe as putea sa fac? Nu vreau chestii de genu: iesi in oras", pentru ca nu am cu cine.

Răspuns Câştigător
| KisaTheCute a răspuns:

Imi pare fff rau pentru astaa sad
din ce oras esti? laughing
pentru ca in fiecare oras aproape exista palatul copiilor unde sunt 1000d e cursuri happy.
sau, verisori 100% ai love struck. fa cunostinta cu prieteni de-ai verilor
sau pe net cauta id-uri din ce oras esti tu, si o sa iti afci prieteni 100% :X

success :* love struck

17 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Dc nu te inscrii la o sala d fitness, de ex, sa faci sprt sau ceva? acolo o sa cunosti multa lume noua, si asta iti va prinde bine. daca ai bunici la tara dc nu mergi acolo? ca job dc nu incerci sa faci babysitting? sau daca te precipi la o materie f bine sa tii ore private copiilor din clase mai mici?

| Bianca_3626 a răspuns:

Pai ai putea incerca sa te cunosti cu cineva. Ce in cartierul tau nu sunt fete? Incearca sa te imprietenesti cu el, si sa te comporti ca o prietena adev.Viata fara prieteni este ffff urata.Incearca sa te integrezi printre oameni.
Succes si ai incredere in tine.:X

| Dorinel a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... e chiar foarte urata situatia asta, incearca sa fi foarte de gasca cu toata lumea, vorbeste deschis, nu critica ( la inceput big grin )...alte sfaturi chiar nu stiu, daca te poate ajuta cu ceva si esti din Bucuresti lasa un id de mess si discutam, iesim vedem

| Aly07 a răspuns:

Trebuie sa mai ai pe cineva cu care sa iesi, estisigura nu ai refuzat, pot spune chiar excesiv pe cineva si acum nu mai vrea sa isi petreacatimpul cu tine. Oricum nu dispera, va rasari si soarele pe strada ta tongue, sunt dispus sa te ajut ca toata lumea de pe aici, daca e ceva un mesaj happy.
Bafta happy.

| Kitty a răspuns:

Cam in aceeasi situatie sunt si eu. Ai putea sa te apropii putin de o colega de clasa, sa o ajuti cu ceva sau sa ii ceri ajutorul, apoi sa o intrebi daca ar dori sa iasa cu tine in oras.

| D A R i U t S s A a răspuns:

Buna!
Ma cam impresionat povestioara ta.si imi pare sincer rau.
Eu am 16 ani.si daca vrei imi poti da un mesaj cu id'ul tau si mai vorbim.In caz ca stai in Bucuresti pot sa te mai scot eu afara din casa.Eu sunt o fire foarte energica si pot zice ca sunt si eu doritoare sa imi fac noi prieteni.
Te pup si numai fi trista ca nu e un capat de tara.Astept un mesaj cu id'ul tau.big grin

| D A R i U t S s A a răspuns:

happy Multi dupa site'ul acesta vor sa iti fie prieteni. Vezi? Nu esti singura! :*:*:*

| eme a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, nu te cunosc si nu am cum sa-mi fac o parere despre tine. e greu sa nu ai prieteni si nici prieten.eu te inteleg cum e sa fi singura, stiu ca acum este foarte greu sa faci parte dintr-un grup si sa gasesti prieteni adevarati.incearca sa intri in vorba cu ei, sa vezi daca aveti aceleasi gusturi sau cate ceva in comun.Mai lasa putin de la tine, aratale ca poti fii de gasca ca pot avea incredere in tine. Daca vrei macar pe cineva cu care sa vorbesti sau ai ceva pe suflet, imi poti lasa un mesaj si oricand putem vorbi.

Bafta. pup

| LoLo_9163 a răspuns:

Viata e grea dar incearca sa iti gasesti un talent cum ar fi compunerea sau desenul si du-te la un curs chiar sa nu fii buna la nimic? Sau du-te la conquiztador fa schimb de id cu aia de acolo si vedeti daca sunteti din acelasi oras! Multa bafta! Yo is din iasi dar anm decat 14 ani si nu prea cred ca tear interesa big grin!

| Misssy a răspuns:

Pot fii eu prietena ta am 15 ani facwinkingbine poti zice ca sunt o cipa da cum vrei u eu amprietene d 17 ani:X

| Misssy a răspuns:

Pai fiiisi u mai comunikativa uite pe hi5 multe fete sunt bagate in seama cu ele vb p net ssi dupale poti zice hai mergi prin parc sau ceva de genul trebuie sa ai si u pe cineva acolo incearca:X

| geo_9931 a răspuns:

Ma pasionat povestea ta, imi pare rau pentru tine, uite mergi si te la o discoteca poate ca nai cu cine dar du-te si acolo poti sa-ti faci prieteni, daca nusti place ideea asta iti mai dau una :-> ca poate nu-ti plac cluburile aa happy mergi prin parc si poti sati gasest multi prieteni bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fi mai sociabila, fara sa incepi sa iti critici "gasca". Poate asta e unul din motivele din care gasca nu te accepta. Nu incerca sa ii uimesti cu ceva ca de cele mai multe ori nu tine. Fii doar tu. Daca tot nu iti iese incearca sa vorbesti cu un psiholog (nu te gandi ca ai probleme cu capul daca discuti cu astfel de oameni, e un lucru absolut normal)

| McCadu a răspuns:

Probabil ar trebui sa treci peste inhibitii si in momentul cand esti langa colegii tai sa nu te mai inchizi in tine, sa incerci sa nu le mai vezi doar privirea, incearca sa vezi ce se ascunde in ei. Ar trebui sa socializezi cumva cu ei "sa le dai de cap" cum zic unii.
De unde esti?
Cunosc sentimentul, stiu ce inseamna sa tanjeti sa iesi cu prietenii sa te distrezi, sa te plimbi.
Eu sunt din Constanta si fac studiile in Craiova si patesc aceeasi chestie ca tine. Problema este ca eu as avea cu cine sa ies, dar ei inteleg ceva prin distractie, iar eu inteleg altceva prin distractie.

| Andrey_Andrey_1995_GaFN a răspuns:

Incearca sa spui informati de ale tale la altii si incepe
cu un SALUT sau BUNA, CE MAI FACI. Eu nu m-am aflat
in asemenea situatie dar stiu ce sa faci! Sper ca te-am ajutat
oleaca happy

| AlexandruGeorge2858 a răspuns:

Sinucide-te

| Fana_Monica_1995 a răspuns:

E ceva normal, probabil ai mai trecut prin probleme de genul... oricum iti va lua ceva timp pana te acomodezi și găsești o soluție, singurul sfat pe care ți-l pot da e sa nu arați niciodată ca te simți afectată in fata altor persoane, asa toată lumea se va îndepărta de tine pentru că... oamenii sunt rai