| Dafii a întrebat:

Am o problemă urgentă!

În ultima perioadă, cea mai bună prietenă a mea mă cam dă la o parte. Nu ştiu ce se întâmplă cu ea, însă este în căutare de prieteni noi, adică acum când iese afară pe mine nici nu mă întreabă.

Toată ziua după ce iese de la şcoală, vorbeşte la telefon. Eu nu zic să stea doar cu mine, dar măcar să mă mai bage în seamă.

Totuşi, nu vreau să o pierd, însă dacă ea are un comportament indiferent faţă de mine, am decis să i-au atitudine şi eu. Am decis să ma ies afară cu alte persoane şi să am şi alţi prieteni...

De exemplu, ea în wekendul acesta a ieşit afară cu o fată şi pe mine nici măcar nu m-a sunat să mă întrebe aşa de politeţe...

A fost foarte urât din partea ei, dar nu ştiu ce e cu ea de la un timp, îşi dă multe aere şi se dă foarte importantă şi mai ales că i se spune des că e frumoasă începe să devină puţin lăudăroasă.

Ce să fac?

3 răspunsuri:
| NoNameexd a răspuns:

Hey,daca nu esti genul de persoana orgolioasa,vorbeste cu ea deschis in fata si spune-i care este of-ul tau! Pana la urma,nu este cu nimic mai superioara ca tine,aminteste-i cat de bune prietene erati,cat o ajuta-i tu,cand nimeni altul nu o facea! Daca dupa aceasta discutie inca continua sa faca acele gesturi, nu ai nimic de pierdut, poti foarte bine sa-ti cauti o alta prietena adevarata, eventual o gasca si sa fiti cu totii apropiati. Sper ca te-am ajutat, pa-pa!:*

| AndraDea a răspuns:

Hey! La fel se intampla si cu mine! Si-a facut un alt prieten... sad Nu stiu ce sa zic. Daca nu e genul tau si nu va potriviti...ar trebui sa-ti gasesti alta prietena!

| Blonda007 a răspuns:

Asa am si eu o prietena. Pur si simplu ignor-o! O sa vezi ca o sa-i para rau si o sa te bage din nou in seama!winkingFundita? ♥