| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va zic o întâmplare de azi, o să-mi zic părerea și vreau sa primesc și părerile voastre.

În weekend ne strângem afara undeva la 17-18 persoane dar la noi e mai ciudat(nu știu dacă asa e în toate găștile de prieteni) dar noi când sunt mai mulți ba stam toți, ba unii mai pleacă sa se plimbe, ba unii se mai joaca, ba acum vorbesc cu tine peste 2 minute cu altcineva etc și azi am plecat sa ma plimb cu 2 prieteni prin cartier și mergem pe lângă o casă de țigani, nu facem nimic și dintr-o data ies 2 sau 3 femei și alți 4-5 puțoi mai mici, acum vreo 2 luni am avut un conflict cu 2 dintre ei pentru ca pur și simplu mergeam și ne vedeam de treaba iar ei încep sa fie perverși, sa ne zică ca avem fundurile mari, ca suntem bune de f***t etc(chestii perverse) si unul dintre ei l-a scuipat pe un baiat si o fata și asta a vrut sa faca și la mine doar ca m-am ferit asa ca de nervi il luasem la înjurături, atâta tot, nu are legătură cu ce s-a întâmplat azi. Asa, sa continui, ies acele 3 femei și acei puțoi, noi trecând prin fața porții lor fix în momentul ala ieșiseră asa ca eu cu prietenele mele eram în părți opuse, eu eram în fata, una era vis-a-vis de poarta lor și cealaltă care rămăsese ultima era puțin mai în spate, facem contact vizual cu acele țigănci și una dintre ele începe sa o alerge pe fata care era vis-a-vis si pentru ca se puseseră pe o parte din strada eu nu mai aveam cum sa trec pe acolo ca să fug după prietenele mele asa ca am fost nevoita sa fug pe partea opusa și sa ocolesc ca sa ajung din nou la prietenele mele, atunci veniseră și 2 baieti din gașca și le-am spus ce s-a întâmplat, unul din ei l-a sunat pe iubitul meu spunându-i ca ne-a alergat și i-a spus sa vina, noi am plecat de pe acea strada și ne-am dus spre ei și atunci ne întâlnisem cu câțiva din gașca, după ne-am dus și după restul și asa ne strânsese din nou cati eram la început, le-am spus și lor ce s-a întâmplat (cativa dintre ei au avut conflicte cu aceeași țigani) și noi voiam sa ne ducem la ei ca să ii întrebam de ce nu ne lasă în pace si un baiat care mereu comentează, se baga și mai mereu e nesimtit începe sa se ambaleze și sa comenteze, tot spunea ca ne mănâncă în c*r, întreba "cine credeți ca o sa se bage pentru voi dacă va luați bataie" etc și după se baga un alt baiat si il întreabă "cine s-ar băga pentru ele?!" si ala continua sa se ambaleze "da ma, se duc și dacă o sa le bata nimeni nu o sa se bage pentru ele, cu excepția lui gagica-su" si doamne, ador pentru ca l-a făcut sa se uite în jos și sa nu mai spună nimic, a spus "cine crezi ca o sa se bage pentru ele? EU o sa ma bag pentru ele, dacă se ia de ele ma duc peste ei, ii calc pe cap" și un alt baiat de baga și zice "și eu o sa ma bag pentru ele dacă le ia la bataie" și efectiv ambalatul ala nu mai zicea nimic asa ca i-am zis "daca tu ești p***a și nu te-ai baga pentru prietenii tai asta nu înseamnă că nici ei nu o sa se bage" si nu a mai zis nimic. Ok, înțeleg, e normal poate nu vrea să-și ia și el bataie dar chiar mi se pare aiurea sa fie baiat și efectiv sa întrebe ca prostul "cine s-ar baga pentru ele?" prin asta ne-a demonstrat faptul ca e un friend fake și ca nici măcar nu i-ar pasa dacă cineva s-ar lua de noi. Eu daca eram baiat nici nu mai stăteam le gânduri și deja ma bagam, nu stăteam sa întreb ca prostul "cine s-ar baga pentru voi?" sau "nimeni nu o sa se bage pentru voi" și mai erau baieti care clar s-ar fi băgat dar nu erau lângă noi când aveam aceasta discuție. Credeti ca eu greșesc cu gândirea asta? Nu e obligat sa se bage dar aici e vorba de prietenie, mi se pare normal ca în astfel de situații sa te bagi mai ales dacă ești băiat. Acum nici nu știu ce sa mai zic, chiar m-a enervat și mereu le spunea unor baieti "ba, dacă o sa dea în tine o sa ma bag și eu" și s-a bagat pe drecu ca un baiat a primit cativa pumni și ala stătea și zicea "ce bataie o sa-si ia" inainte ca respectivul sa primească pumni sau mai zicea asta când nu erau acele persoane de fata "il bat" si eventual le barfea și când erau de fața le lua apărarea(persoane cu care eram certați). Poate ca și eu am exagerat dar mna

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci problema este... cu acel prieten care a zis asta? Nu este ceva gresit sau corect aici. Este ok, fiecare cu gandirea lui. Oricum o sa treaca timpul si nici nu o sa iti mai aduci aminte aceasta amintire sau faptul ca ai pus intrebarea asta.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru DoarBogdan):

Normal dar mna, voiam si părerea altora

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai pune și tu punct cand scrii ca ma doare capul sa urmăresc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ai exagerat.