| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu nevoie sa îmi spuneți cam cât durează banchetul,dacă se face ziua sau seara,dacă vin toți profesorii, dacă avem voie cu băutură, și mai multe chestii despre banchet îmi puteți spune?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

" sa îmi spuneți cam cât durează banchetul" - unde-l faceți?

"dacă vin toți profesorii" - probabil că da, dacă-i invitați (papă și ei o ciorbă moca...)

"dacă avem voie cu băutură" - aici vă intrebați fiecare, părinții (imi pare că termini a 8 a, nu?)

2 răspunsuri:
| varcopisicul a răspuns:

E ca la nuntă, petreceti pana cand vreti, fiecare clasa si-l planifica si invita profesori

| Nirvanaaa a răspuns:

De obicei seara. La noi a fost de la 8-9 seara pana la 4-5 dimineața parca, acum depinde cât vrei sa stai.
Vin ce profesori vor, cu condiția sa nu uitati sa ii invitati. Noi i-am invitat pe fiecare și doar unul nu venise, deci da, vin.
Nu ai specificat - banchet de școală gimnaziala sau liceu? - ca sa știm cum e cu băutura.
Pai se danseaza, se vorbeste si va distrati, cam atat.
Dacă va înțelegeți bine cu profesorii cu atât mai bine, noi am stat și cu ei și am văzut o alta latura a lor. laughing