| BaiatSincer a întrebat:

Am si eu o intrebare am o prietena foarte buna pe care o plac foarte mult dar imi este frica oare cum pentru ca noi ne cunoastem de foarte multa vreme si mi-ar fi frica sa nu o ranesc pentru ca si eu sunt cam bagabont dar in acelasi timp o iubesc foarte mult si vreau si eu o idee cum sa pot sa o fac sa tina si ea la mine va rog :* :X :* :X :*

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Nu poti sa o faci sa te placa,doar daca nu te place deja.
Stai si tu mai mult cu ea si lasa bagabonteala cum a zis Bogdanel. Duceti-va undeva in parc,undeva unde sa fiti doar voi si incepe 'auzi vreau sa-ti zic ceva.' si de acolo incepi si ii spui ce simti,dar treptat,nu ii zici direct,pai stii,eu te plac,hai nu vrei sa fii cu mine?,ca o sa creada ca esti disperat chit ca va cunoasteti de mult; si de ranit,o ranesti decat daca ii spui azi ca o placi si maine o lasi sa te vada cu alta, altfel nu vad cum.
Ia-o usor, sa se obisnuiasca cu ideea si peste 1 luna-2 poate da roade asteptarea asta. laughing Bafta!

4 răspunsuri:
| XK a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu ea, explica-i sentimentele tale, poate ai norocwinking

| kikita99 a răspuns:

Dar de ce u o intrebi sa vezi daca te place iar daca nu dragoste cu sila nu se poate

| cocoman a răspuns:

Intreab-o daca are aceleasi sentimente pentru tine
Si daca va cunoasteti de multa vreme cu atat mai bine.
Si daca zice ca tine la tine doar ca amic nimic mai mult nu-i nicio problema nu se sfarseste lumea, dar oricum e greu cand primesti raspunsuri negative sau cand te desparti sad happy.

Just try. \m/

| Bogdanelz a răspuns:

Eu unu as lasa bagabonteala sincer spune-i tot in fata tongue