| Savin_Mihaela_1996 a întrebat:

Am tinut o dieta drastica prin infometare si eu am ajuns la rezultatul dorit... Intrebarea mea este daca cineva stie cum sa nu ma ingras la loc si sa ma metin...

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Citește despre deficitul caloric, caută câte kcal trebuie să mănânci într-o zi, ține-te în juru acelui nr, poți ține calcul prin aplicația my fitness pal până te obișnuiești un pic cu cantitățile și sport.

| Eireann a răspuns:

Pai nu ai cum, imediat ce incepi sa mananci normal corpul o sa isi faca rezerve pentru ca o sa se astepte la o alta perioada de infometare. Nu stiu cat timp ai tinut diet asta dar daca a fost mai mult timp metabolismul a incetinit pentru a limita consumul de resurse. Daca ai tinut o dieta de 500 de calorii si corpul s-a obisnuit asa, cand mananci 1000 corpul stocheaza excesul de 500 sub forma de grasime.

| Savin_Mihaela_1996 explică (pentru Eireann):

Asta inseamna ca trebuie sa continui cu dieta? Ca nu vreau sa ma Ingras, am facut o mare greseala