| Corynna13 a întrebat:

Am tinut post de luni pana astazi (joi) pentru a putea sa ma spovedesc si sa ma impartasesc. Dar astazi nu mi-am dat seama si am mancat 2-3 chipsuri Lays cu pui. Am realizat, iar apoi nu am mai mancat, insa nu stiu daca se mai pune ca am tinut postul. Chiar l-am tinut cu strictete pana astazi. Pe punga scria ca ar contine 0.01% pudra de pui, adica o cantitate foarte mica. Oricum chipsurile se stie ca nu sunt facute cu ingrediente naturale, dar totusi nu stiu daca se mai pune ca am tinut postul. Voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| SantaAndrei a răspuns:

Alea nu au pui oricum, stai linistita, nu e nicio problema happy

Plus ca postul nu inseamna doar sa nu mananci, daca ai respectat in rest si se vede ca iti pare rau ca ai gresit, nu e nicio problema happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cui ii pasa? daca doar tie atunci stii ca ai avut intentie si gata, trebuie sa tipi in gura mare ca ai mancat 3 chipsuri?

| Corynna13 explică (pentru suntserios):

Nu am tipat in gura mare, am cerut doar niste pareri happy Intentie clar am avut, insa ma interesa sa stiu daca intentia si-a avut rostul sau nu big grin

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

O greseala usor de iertat prin rugaciune.Fi linistita si nu descuraja!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh, na... ăla nici nu e pui, sunt prafuri chimice ce sintetizează aroma. Contează intenția de a te curăța spiritual și sunt sigură că Dumnezeu va aprecia străduința ta.

| madalinamadu a răspuns:

Nu cred ca este important, ai mancat doar 2-3 asa ca nu este nici o ploblema.Bravo pentru intentie!

| Corynna13 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri happy

| Dexter00 a răspuns:

Nu este nici o problemă, bunicul este preot și mi-a spus că pentru o astfel de greșeală nu există nici o problemă, se mai întâmplă. Contează foarte mult că ai ținut post...

| xSkitte a răspuns:

Normal ca nu conteaza cipsurile ci faptul ca ai tinut pana azi postul si te-ai curatit de dinauntru. Pacatele mai greu de iertat sunt cele cu stiinta cele fara vointa sunt usor de iertat daca pur si simplu regreti.