| KitanaBlue a întrebat:

Astăzi au venit rezultatele la evaluarea nationala și la matematica rezultatele au fost cu 2 sau 3 sutimi mai mici decât mă așteptam.
Este posibil ca la problema 6 b) sa depuncteze dacă nu am rezolvat cu metoda celor 3 perpendiculare, am rezolvat în alt mod, dar am descoperit aceeasi perpendiculara ca ei și a ieșit rezultatul tot 10 radical din 3 pe 3 așa cum le-a ieșit și lor?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca depinde de cel care corecteaza. Teoretic, atat timp cat ai ajuns la acelasi rezultat, trebuie sa ti se puncteze.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Ai verificat baremul?
Poate nu au scăzut acolo.