| dZZanK a întrebat:

Azi a fost evaluarea nationala la matematica. La ultimul exercitiu, la punctul c) eu am rezolvat altfel. Am dus perpendiculare din P si Q pe BB' si am aflat din pitagora PQ. Rezultatul este acelasi, dar credeti ca o sa ma depuncteze?

8 răspunsuri:
| ww2Totenkopf a răspuns:

E bine, exact asa am facut si eu happy

| LegionarulRoman a răspuns:

E bine. Insa se putea mult mult mai repede si mai simplu : Arati ca PQ e linie mijlocie in triunghiul B primAC => PQ =AC supra 2!

| ReusxD a răspuns:

Nu o sa te depuncteze

| ionut258 a răspuns:

Asa am facut si eu, dar acum stau si ma intreb ce am aberat eu cu teorema celor 3 perpendicularelaughing ca nu era nevoie sa aat cai perpendicular sau nu stiu ce pe aoclo,,, :s

| Patty03 a răspuns:

Nu e absolut nicio problema. Am facut exact ca si tine si cand i-am spus domnului profesor mi-a spus ca era bine in oricare metoda, deci nu ne va depuncta :*

| patricia1399 a răspuns:

Eu sper ca nu. Si eu am facut altfel decat in barem, dar rezultatul mi-a dat bine. Sper sa nu ne depuncteze

| deisy006 a răspuns:

Buna,si eu am facut alta rezolvare, si doamna mi-a spus ca nu conteaza rezolvare cum e facuta daca ajungi la rezultat, posibil sa scada 1-2 p maxim sau chiar deloc.

| Popescu0Ion a răspuns:

E bine. Nu te depuncteaza.