| GeorgiSiAtat a întrebat:

Bey deci numai pot ma omoara Curiozitatea`. Ce a fost inainte sa fie Adam si Eva? De cand exista Dumnezeu? Ce a fost inainte de Dumnezeu. Daca el a creeat Universul si tot ce tine de Omenire El cum A Fost Creeat? De fapt Dumnezeu este Doar Un suflet cu infatisare de om.Sau Este intr-adevar om in carne si os? nu stiu daca are cineva raspunsuri pentru mine dar eu numai pot de curiozitate.De cand ma stiu ma omoara intrebarile astea! Funda pentru cine ma lamureste Nintel``hee hee

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Vietuitoarele, pamantul, cerul, lumina.
Dintotdeauna.
Intuneric.
De el insusi.
Ambele sau toate.
Imagineaza-ti ca s-a trezit din nimic si fiind intuneric total si logic foarte mare plictiseala ce si-a zis...ia sa vad ce puteri am, pot face ceva ca sa nu ma mai plictisesc si daca pot sa fac cat mai repede!
Si asa a aparut creatia!
Si te asigur ca acum nu se plictiseste deloc, ba chiar i-si freaca mainile ca are ocupatie laughing

3 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Nu vreau sa iti iau credinta dar Dumnezeu exista ca Mos Craciun. nu este nici o dovada concreta ca exista... Cum am fost creati noi? cine stie poate de alte creaturi. poate am evoluat din animale. asa ca mai bine ia si traieste.ti viata si fa tot ce vrei sa faci pentru ca la sfarsit nu mai ai un inceput.

| MarcuDany a răspuns:

Exista putine dovezi ca ar exista dumnezeu si Iisus dar nici acestea nu-s prea convingatoare.Eu cred ca vietuitoarele, oameni si tot ce exista acum a aparut asa brusc pur si simplu, la fel si Dumnezeu. Dumnezeu daca ar fi exista ar fi fost prima finta aparuta la intamplare.La randul lui Dumnezeu ar fi creat restul lumii.Asa cred ieu chiar daca am numai 13 ani. Daca team lamurit da-mi o fundita teroglaughing

| anonim_2130 a răspuns:

Mai. deci asta cred ca este o intrebare care creierul uman nu poate gasi raspuns.
App solumaam de unde sti tu ca vietuitoarele, intunericul, lumina (etc) au fost dintotdeauna.nu are cum pentru ca ele au fost create tot de dumnezeu. oriqm ma uitam la un documentar ->sfarsitul lumii