| CostelushBT a întrebat:

Bun TPU! Deci am 16 ani si am anumite probleme cu parintii. Orice as vrea sa fac in timpul saptamanii in afara scolii nu am cum pentru ca maica-mea nu ma lasa ca "ai de invatat". Sunt a zecea si pot sa spun ca am o gramada de timp liber si nu am ce face cu el, stau in casa cam toata ziua in afara de scoala. Cand vreau sa ies in oras pentru doar o ora spune ca nu ca nu se poate ca trebuie' sa invat. Dar eu nu pot sa ies din cauza asta si ma enerveaza maxim si, puii mei, ii zic de altii si spune ca nu o intereseaza. Daca vreau sa ies pe afara sau sa ma apuc de un sport( sunt inca de mic fan fotbal ) spune ca nu am timp de toate prostiile. Practic sunt legat de pat :O. Si inca o chestie...nici ea nici taica-miu (de al doilea) nu muncesc. Maica-mea a demisionat acum 2 luni si banii care iau ramas ii risipeste, face cumparaturi de cate 2 milioane o data la 3 zile pe lucruri gen fite, dulciuri ciocolate prajituri. Nu ca eu am nevoie prea mare de bani da macar sa imi dea un pic de libertate sa mai ies si eu pe afara. Pe deasupra taica-miu asta de-al doilea nici el nu ma lasa sa ies din casa si daca o fac pe ascuns am meci cand ma intorc big grin Tatal meu natural e plecat in alt oras la munca de vreo 10 ani si mai vine pe acasa, imi place sa petrec timp cu el, dar se intampla rar. Astept cu nerabdare sf de saptamana mereu pentru ca atunci mai pot sa ies si eu. Ma puteti ajuta cu ceva? big grin mersi pentru ca ati citit si mi-ati acordat atentie.

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

E nasoala situatia ta. Daca ai note bune spune-i, arata-i carnetul, poate va intelege. Daca nu, incearca sa te muti cu tatal tau (natura)...

1 răspuns:
| R0R0 a răspuns:

Spune-i ca ti-ai terminat temele si ai invatat.Vei iesi o ora cu amicii, ca fac misto de tine daca nu mergi.