| BudăSpiritOfVengence a întrebat:

Buna acum 1 an am gasit un telefon care era bun avea cartela in el (cosmote) și am cautat persoana 2 luni (fara politie) apoi l-am pastrat am scos cartela si azi am gasit cartela
Intrebarea:
- daca persoana a facut reclamatie la politie il poate gasi prin cartela adica stiu ca se poate gasi
adica daca folosesc cartela ca am nevoie de minute in cosmoteoh go on raspundeti

7 răspunsuri:
| xJelenaTrueLove a răspuns:

DA.
daca suna la numar il poate gasi.si ai facut si tu o greseala caci trebuia sa-l duci la politie.deci se poate gasi.

sper ca te-am ajutat.

| Mariaa20 a răspuns:

Da. dupa numar. il identifica apoi afla unde esti cu telefonul si vin dupa tine.
cel mai bine arunca cartela sau pune-o inauntrul telefonului si suna contactele de acolo acelei persoane.

daca nu. e posibil sa nu fi facut plangere.

succes/

| sceptic a răspuns:

Il poate gasi doar daca are abonament, daca se putea gasi iti dai seama cate telefoane ar fi fost recuperate.deci nu prea.

| DrDeath a răspuns:

Nu se poate gasi.
Mia fost furat mie un telefon.Am apelat si la politie si nimic.Nu am mai dat de el. Poti sa il pastrezi linistit daca e bun.Doar atat... arunca cartela, nu are rost sa o pastrezi desi e buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hot mizerabilwinking.
Ar fi trebuit sa mergi frumos la politie, sau sa suni un numar din agenda si sa spui ca e pierdut.
Sincer mi s-a luat de oameni ca tine asa milogi incat au ajuns sa-si faca prieteni sau ca caute telefoane in clase de scoala.
Sper ca pana la urma sa fiti prinsi si sa vede-ti ce frumos e la inchisoare mizeriilor.

| BudăSpiritOfVengence explică (pentru anonim_4396):

A trecut deja un an si mi-am schimbat telefonul, sincer mi-a fost de folos si acum merge laughing, nu am primit nici o plangere sau ceva, in plus nu am ce sa caut la puscarie pentru ca nu l-am furat ci l-am gasit.

| BudăSpiritOfVengence explică (pentru anonim_4396):

Apropo,nu sunt genu "Bani, telefonul sau viata " sau nustu ce tigan sau ce martalog care fura din buzunare, ce nu intelegi eu am gasit telefonul pe o strada aglomerata, l-am luat si gata ce vroiai sa fac? sa il las acolo sa il calce cinevalaughing?