| foreveryoung10 a întrebat:

happy Am 13 ani happyLuna trecuta mi-a venit menstruatia dar luna asta inca nu.Am menstruatie de anul trecut happy Ar trebuii sa ma ingrijorez?

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna, daca nu ai avut relatii intime neprotejate, nu.
E normal ca la inceput ( inseamna si 2-3 ani de la prima menstruatie) sa fie neregulata, daca nu iti vine 2-3 luni, atunci sunt niste probleme si trebuie sa faci o vizita la ginecolog, O seara buna.

| danyella42051 a răspuns:

Eu am 19 ani si inca nu imi vine regulat, menstruatia intarzie din diferite motive, avand in vedere frigul de afara, e posibil sa fie vorba de o raceala
poate ai luat vreun tratament de curand
eu am avut si o intarziere de 10 zile
daca nu ai avut relatii intime nu e nicio panica, iar daca ai avut si esti la inceput e normal sa ai dereglari din astea...

| Cloudless a răspuns:

E posibil ca poarta catre iad sa se fi inchis. Dupa ce se deschide si satana isi lasa minioni sa se distreze va incepe din nou suferinta ta mult asteptata. Distractie placuta cu baietii simpatici fara fete de sub patul tau happy.