| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa ma inalt, am 1.48 inaltime! Va rog sa imi spuneti ce as putea sa fac ca sa ma inalt,sunt foarte energica si daca as sti ce pot face sa ma inalt,as face-o, adica raspunsuri care chiar sa mearga! Da

Răspuns Câştigător
| aLex22andra a răspuns:

Buna!
Ai inca timp suficient sa te înalti ca ai doar 13 anisori!winking
E bine ca te gândești si la acest aspect de pe acum insa ai grija sa nu devii prea înaltă ca poate nu o sa iti placa!
Ca sa te înalti mai întâi ai grija cu alimentatia, mănâncă regulat, nu uita de micul dejun, nu uita sa mănânci si sănătos e foarte important ca sa consumi multe vitamine care le poți lua din mancare, apoi poți lua mult calciu care il poți obține si din lapte si iaurturi, etc.
Nu uita sa faci mult sport dar nu orice, alergatul, volei, baschet te vor ajuta.
Poti sa mergi la înot, te ajuta foarte mult!
Succes!happy

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru aLex22andra):

Mamaaaa,cate bazaconii ai scris in prima parte rolling on the floor) Nu are nici o legatura cu inaltatu mancatul, si crede-ma nu o sa-i displaca nimic in a fi inalta.

| IonelaMV a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Geoge,nu vreau sa fiu nici inaltagana, doar 1.60-1.65 inaltime! Am o colega care a implinit recent 13 ani si are 1.80! Mama ei are 2 m! Nici asa sa ma uit de sus la oameni!

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru IonelaMV):

Nu te uiti la oameni de la 1.80. laughing Eu am 1.92 si nu ma uit de sus la oameni.Ti se pare asa doar pentru ca inca esti inconjurata doar de colegi care is mici dar cand o sa cresti o sa vezi ca la 1.60-65 esti mica. Potrivita esti pe la 1.70-1.80 si inalta peste 1.80.Gandeste-te cum arata orice baiat de 1.80 sau mai mare indoit pe strada sa-si sarute iubita de 1.60 happy Foarte aiurea.Nu zice nimeni sa ajungi ca si cuplu care l-am vazut eu de Fate/Femeie de 1.90-2M si el de 1.65-70 dar o inalmite potrivita ti-ar fi cam 1.70-1.75.Orice fata cu care merg pe strada daca e sub a.1.70 arata ca fata mea, nu cunostiinta/iubita.Am vaz destule fete de 1.75 si rar de 1.80 si peste dar si cand am vazut una de 1.80-85 crede-ma nu mi s-a parut nimic ciudat, doar natural si normal, cum ar trebui sa fie toate.Inalt in sensul de prea, e cand ajung eu sa ma uit in sus.Crede-ma cel mai bine e pe la 1.75 si mai tarziu o sa-mi dai dreptatewinkingtongue

| aLex22andra a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Iti este ciuda ca nu ai primit fundita?laughing
Pana la urma nici nu te-ai obosit prea tare vad, ai răspuns după termen.
Ce importantă are ca am scris de mancare in răspunsul meu atâta timp cat i-am dat sfaturi bune fetei si folositoare, am scris despre înot, baschet, etc.
Este posibil recunosc sa fi greșit cand am scris despre mancare ca ar avea legatura cu inaltatul, deși am scris despre vitamine, etc.
Oricum nu strica, e bine ce am scris atât pentru un stil de viața sănătos si pentru inaltare.
Si uite-te mai atent la răspunsul meu i-am zis sa aibă grija sa nu devină prea inalta,"PREA"!
Înțelegi?

16 răspunsuri:
| NopeCheers a răspuns:

Ia niste vitamina si fa sport. bafta

| Andy_Barbu_1984 a răspuns:

Singura metoda sa fi mai inalta e sa porti tocuri. Glumeam!
Poti sa mergi la baschet. Faci sport, te distrezi...si te inalti big grin

| Dianaaaa1998 a răspuns:

Incearca innotulwinking

| fabregas35455 a răspuns:

Poti sa faci inot, el dezvolta cel mai bine

| fabregas35455 a răspuns:

Inotul te dezvolta cel mai bine.

| alexandrei1 a răspuns:

Https://www.facebook.com/alex.calian?ref=tn_tnmn baga-ma in lista ta de prieteni si iti zic un remediu foarte bun! eu sunt baiiatu ala anonim111222 numai ca nu ma lasa sa confirm adresa de email si am pus intrebarile alea la care ti-am dat si fundita si am pus intrebare cv de genu cum pot agata o fata sau ceva de genu adauga-ma pe facebook si iti raspund si la intrebarea ta!

| alexandrei1 a răspuns:

Poti face inot sau ia vitamine dar parerea mea e ca nu trebuie sa te inalti 1 48 ii destul de mica da pentru varsta ta ii ok! eu am 1 63

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru alexandrei1):

Esti ft mica si tu daramite ea.Cica nu trebuie sa se inalte laughing) Aproape picioarele mele is mai mari ca ea laughing)

| alexandrei1 a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Pai eu am inaltimea ideala 1 70 ii perfect!

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru alexandrei1):

De la initialul 1.63 pana la 1.70 ii cale lunga tongue Idealul sau perfect e la 1.80 1.70-1.80 e acceptabil, gen nota 7-8 la scoala tongue

| alexandrei1 a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Du-te ma nu mia spune idealu nu ii 3 metri? waiii

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru alexandrei1):

Inteleg ca el geloasa ca esti mica, dar ghinion.Idealu e care am spus.