| bajeatu a întrebat:

Buna am 13 ani si sunt din Buzau.
Am 67kg cred ca-s obez!
Toate fetele rad de mine ci cas gras{stiu ca sunt dar.}
Vreau sa slabesc, dar am o problema.
Nu VREAU PASTILE SAU alte cafele ci o dieta sau un remediu natural.

De obicei fac sport dar nu de perforamanta
Eu pot sa mananc verdeturi sau altceva
Stau la tara si dea
Help me

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca faci sport si eviti mancarea nesanatoasa gen prajelile, chipsurile, sucurile, dulciurile, patiseria, fast-foodul n-ai cum sa nu slabesti. Totodata, bea minim 2L de apa zilnic, si inlocuieste painea alba cu cea neagrau sau integrala in cantitati moderate. Iar seara, mananca chestii usoare gen iaurt slab, supa de pui, rosii cu branza, chefir, o cana de lapte etc.

| weirdfirefly00 a răspuns:

Nu a zis nimeni sa iei pastile sau mai stiu eu ce ca sa slabesti! Nu este ok sa incerci pastile! Slabeste sanatos prin miscare si o alimentatie echilibrata, mananca mai multe fructe si legume, salate, mai putine prajeli si dulciuri si mergi la alergat si fa exercitii acasa, cauta pe Youtube diverse programe pentru slabit si o sa reusesti.