| ewrcbj34 a întrebat:

Am 14 ani, 154 cm inaltime si 42 de kg. Eu as vrea sa mai slăbesc, dar toată lumea din jurul meu imi spune ca sunt numai bine la kg mele.
Voi ce ziceți?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce sa slabesti omule, lasa dietele stupide ca ajungi fara masa musculara si o sa ajungi grasa in timp, vezi de o alimentatie sanatoasa http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/2019/08/27/1829/
cardio http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/2019/08/27/cardio/

| Andreeush a răspuns:

Ai o greutate normală pentru vârsta ta, renunță la ideea de a slăbi fiindcă nu ai nevoie.

| LPCTSTR a răspuns:

Eu la 14 aveam 60si, esti ok.

| BufnitaNocturna a răspuns:

Bună. După părerea mea ești în limitele normale, raportat la vârstă și înălțime. Cei din jurul tău au dreptate, nu trebuie să slăbești. Totuși, dacă îți dorești atât de mult să îți schimbi fizicul, te poți apuca de un sport, astfel te tonifici fără ați scădea masa musculară.
Sper că te-am ajutat și ai grijă de tine. Pupici