| Krmy a întrebat:

Buna!

Am auzit ca sunt tot felul de metode de vopsire a parului pe cale naturala si aici ma refer la anumite plante.
Intrebarea mea este: stie cineva vreo metoda pentru parul brunet? Sau ceva care sa intretina culoarea?
Multumesc anticipat! :*

2 răspunsuri:
| ÐỄỄẴ97 a răspuns:

Ia de la plafar vopseaua "hena'' care vopseste pe baza de nuc.Sunt mai multe nuante, printe care si brunet.Ca sa intretii culoarea trebuie sa freci un galbenus de ou, cu o lingura de masline si sa o amesteci cu vopseaua.Culoarea te tine 3 luni.

| Sase a răspuns:

Uite, Krmy. Mai toate produsele despre care oamenii spun ca fac ceva pentru par sunt niste vrajeli. Nu exista intretinerea culorii, fortificarea parului (decat daca mananci ceva si atunci fortificarea se face din interior doar pe parul care urmeaza sa creasca) si altele de genul. Singurele produse care functioneaza intr-adevar sunt alea care-ti ard parul se nu stii ce sa mai faci cu el(vopsele, decolorante). Daca chiar nu ai ocupatie, incearca sa te speli pe cap cu niste coji verzi de nuca, dar nu prea vad cum o sa faci rost de ele curand.