| JustMusic a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi am doi de 3 la franceza si maine dam lucrare cei in cu note mici, profa a zis ca lasa corijenti anul asta, mie mie foarte frica, de cand am ajuns stau si plang, nu am avut in viata mea corigenta nici macar pe un semestru, mama stie de notele mele, ca sa imi iasa media in trebuie un 8 sau doi de 6, nu stiu ce sa ma fac ca sa ma calmez.Profa asta are ceva cu mine inca dintra 9 a, se ia de mine ca sunt mai plinuta, nici nu vrea sa asculte daca am o problema si nu am putut invata, face glume pe seama mea, eu nu am reactiona tocmai din motiv findca nu sunt buna la franceza, am suportat, nici la diriginta nu i-am spus findca ae merge la profa si ii zice ca mi-a zis x ca faceti asta si daca ar auzi profa asta mar incheia cu 2, colegele mele iau zis la diriga cum se comporta si nu stiu ce s-a intamplat mai departe. Daca ramn corijenta pe primul, dau corigenta iarna sau trebuie sa imi iasa media 5 pe amandoua semestre sa nu ramn in vara? Nu stiu ce sa ma fac va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Deci daca iti iese media 3 trebuie sa ai pe al doilea semestru 7.Incearca sa te calmezi invata ce poti macar sa scoti un 6 ca sa nu ramai corienta cu 3 vezi si u ce fel de profesoaar e daca e de aia care pleaca urechea la cadouri... vorbeste si cu diriginta.

| Florentina_Copaci_1985 a răspuns:

In primul rand inearca sa te calmezi si punte pe invatat sai demonstrezi ca poti lua note mari nu ar trebiu sati pese ce zice profa ta de greutatea ta sunt multe persoane ca tine nu esti singura, nu sunt sigura dc se mai dau corigente iarna dar u ar trebiu sa intrebi un profesor sate asiguri,