| Rosierosie a întrebat:

Buna,am nevoie de niste sfaturi sau ce ar trebui sa fac. Eu sunt de etnie rroma si simt ca locul meu nu este aici, pur si simplu ai mei de cand am avut 14 ani au distrus tot,nu m-au lasat sa mai merg la scoala, mi-au alungat toti prietenii, ma simt pierduta, am 17 ani si nu ma simt ca o adolescenta normala si fericita! Nu stiu cum sa imi revin

Răspuns Câştigător
| anamaria82726 a răspuns:

Imi dau seama cum te simti. Asa sunt unii parinti. Au impresia ca daca fac ceva, o fac pentru binele nostru. Ei chiar considera ca ne ajuta cand fac chestii de acest gen, dar noi nu simtim ca ne ajuta. Tot ce poti sa faci este sa discuti cu ei despre asta. Poate au considerat ca este mai bine sa te distanteze social ca sa nu fii ranita sau judecata. Doar ei stiu de ce au luat acea decizie. Pana la urma, totul se rezolva cu vorba buna. Spune-le ca nu te-a ajutat faptul ca nu ai mai mers la scoala si ca te simti singura. Sper ca te vor intelege si vor incerca sa schimbe deciziile rele pe care le-au luat. Si pentru binele tau ar fi sa iti continui studiile si sa iti faci prieteni. Toti avem nevoie de asta.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Adică tu de la 14 ani nu mai mergi la școală?

| Rosierosie14 a răspuns (pentru Andreeush):

Da dar mie imi place foarte mult scoala si abia acum reusesc sa-i conving sa ma lase la scoala

| Rosierosie14 a răspuns (pentru anamaria82726):

Uneori ma simt foarte sufocata de ei si am ajuns sa vad totul foarte negativ nu gasesc nimic de care sa ma mai bucur tot ce as fi vrut este sa invat sa continui scoala si abia acum parca pot sa-i conving sa ma lase la scoala... uneori simt ca au luat totul, mi-au alungat prietenele, copilaria si la varsta asta eu trebuie sa dorm cu mama in pat.Pur si simplu ma simt nascuta in locul gresit

| codrutzzzzz a răspuns:

Contactează-l pe Antonescu