| Curiozitate a întrebat:

am nevoie de niste sfaturisad Sunt foarte tristasad de curand am intrat la liceu cu media 8.54 am loat niste note foarte mici doua note de 3 si trei de 4. Dirigintele mi-a zis ca maine sa chem parintii la scoala
mi-e frica sa le spun deoarece parintii mei nu sunt asa niste oameni noormali! mi; au spus de attatea ori s anui dezamages as vrea sa ii spun mamei dar mie fica! ajutati-ma cu niste sfaturisad

Răspuns Câştigător
| tiberiupi a răspuns:

8.54 e o medie bunicica. A trecut ceva timp din clasa a 9-a, dar sincer asa e la inceput... profii dau note mici ca sa iti dovedeasca ca tu nu stii nimic si ca ei sunt cei care te vor invata. o sa vezi ca situatia se va schimba intr-un timp. Iar in ce priveste mama ta, te sfatuiesc spune-i adevarul, si precizeaza-i faptul ca e mai bine sa ii spui adevarul decat sa ii ascunzi si explica-i ca esti la inceput si vei face progrese, iar doua note nu reflecta cunostintele tale pana la urma. sper sa iti fie utile informatiile date. o seara cat mai placuta.

2 răspunsuri:
| tiberiupi a răspuns:

Au fost parintii tai la liceu? cum a decurs discutia dintre diriginte si ei?

| Curiozitate explică (pentru tiberiupi):

Nu au fost ia'm spus dirigintelui ca au treaba deoarece ei sunt niste oamenii foarte ocupati ce ocupa functii importante happy ia'm spus mamei mele si a cam tipat insaa...