| TaniaX a întrebat:

Am o colega in clasa care posibil sa fi avut o trauma in familie. Ea se ia de toata lumea si ameninta pe toti cu bataia. Mie nu mi-e frica de ea, dar nu o bag in seama. A incercat sa se ia si de mine, iar eu am spus-o parintilor care au vorbit cu doamna diriginta. Insa continua in a ma enerva si ameninta. Cum sa procedez in aceasta privinta? Imi puteti da si mie niste sfaturi? Cred ca are plobleme psihice.

2 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Discuta cu parintii tai, impreuna sa luati o decizie. Poti apela daca ai aprobarea parintilor tai si la Directia de Protectie a copilului si sa prezinti situatia, poate colega are nevoie de ajutor. Discuta cu parintii si fa cu aprobarea lor ceea ce faci

| Blacky6 a răspuns:

Daca este agresiva asta nu inseamna neaparat ca are probleme psihice,poate ca a fost abuzata in vreun fel si asa incearca ea sa se calmeze pe ea insasi, sau, nu stiu. poate ca doar ii face placere in a-i face pe altii sa se simta rau, eu iti sugerez sa nu o bagi in seama, comporta-te ca si cum nu ar fi acolo si ai sa vezi ca nu-ti va mai crea probleme...altceva nu vad ce ai putea sa faci daca nici parintii si diriginta nu au rezolvat nimic.