| NH4OH a întrebat:

Am o poveste sa v-o spun, destul de interesanta.
Pai, in primul rand sunt intr-o relatie cu un baiat de aproape 2 luni si il iubesc nespus de mult.
Fix acum o saptamana, duminica, adica, pe mess, vorbeam cu un prieten (virtual, care nu-mi stie facebook-ul si nici pe a-l iubitului meu, pe care il cunosc de jumatate de an, mai mare ca mine).
De la "buna, ce faci?" a trecut sa-mi spuna ceva gen, ca vorbeste cu vara lui, pe care vrea sa o **** unu, si n-o lasa in pace, si i s-a plans lui sa o scape de acel baiat.
Acest baiat cu care vorbeam pe mess radea de respectivul ca are fata de cal si de soricar, apoi mi-a dat o poza cu el, fara sa i-o cer sau ceva.
Ghici cine era in poza?
Iubitul meu, bineinteles. Am crezut ca e o gluma si l-am injurat pe respectivul, iar apoi m-a intreba de ce il injur si ce am de am reactionat asa.
Pai, in concluzie, iubitul meu se dadea la una (vara acestui prieten de-al meu) si ii spunea ca vrea sa o ****.
I-am explicat acestui prieten cine este respectivul, din poza aceea si a inceput sa ma faca proasta ca stau cu el, ca-si bate joc de mine.
Mi-a dat un print screen fals cu "o bucata din conversatie cu verisoara lui" unde nici nu specifica numele sau ceva, si era pe fondul albastru cum ar fi fost trimis de el.
A inceput sa ma abureasca si altele.
Am povestit intamplarea pana si mamei mele si a zis ca este vrajeala, minciuna 100%.
Pana acum, n-am vorbit cu iubitul meu despre asta pentru ca am impresia ca e o minciuna mare si nasoala si nu vreau sa-l injrigorez.
Adica, baiatul asta de pe mess, care mi-a dat pozele si altele, este hacker, imi stie tot numele si ma poate gasi usor pe facebook si poate vedea cu baiatul cu care sunt in relatie si putea sa ia poza aceea de acolo.
Mi-a spus ca este gelos, pentru ca sunt cu ala, si atunci cand ii mai povestesc ce se mai petrece in relatia mea spune ca nu-i pasa de ala, sa-l iubesc pe ala, si tot asa, in ciuda faptelor, si el are iubita si o injura in fata mea.

Va rog, ajutati-ma, am avut o depresie groaznica in ziua aceea si eram disperata.
Scuzati ca am scris atat, dar alfel nu intelegeati povestea si ceea ce va cer.
Apreciez pe cei care mi-ati citit povestea si va rog sa-mi lasati un comentariu cu parerea voastra, daca este adevarat sau nu.

Help, dau funda.

Răspuns Câştigător
| MariaHapau a răspuns:

Wooooooow! Vrajeala 100%. Daca zici ca nu ai vorbit cu iubitul tau de asta inseamna ca e grav, dar in orice caz daca vorbesti cu el de ceea ce ti.a spus baiatul ala de pe mess va zice sigur ca nu ai incredere in el. Eu zic mai bine sa iti continui relatia linistita ca dupa cum ai zis ca iti vorbeste ala pe mess si ce iti vorbeste sigur e un mincinos. Nu lasa pe altii sa se bage in relatia ta. Daca tu ai incredere in iubitul tau, atunci nu ai de ce sa iti faci griji. :*
P.S. Nu mai vorbi cu toţi prostii pe diferite retele de socializare ca nu se stie ce fel de persoane sunt! tongue

8 răspunsuri:
| Ariannna a răspuns:

Se numește disperare ce face prietenul tău virtual și ar trebui să o termini cu el din moment ce nu îl cunoști personal.Totuși, dacă nu te simți sigură în legătură cu povestea cu verișoara lui ai putea să vorbești cu iubitul tău și să îi explici totul detaliat, cred că te va înțelege și dacă ar fi ceva în neregulă ți-ai da seama pentru că îl cunoști.Nu te mai consuma pentru toți oamenii bolnavi mintal, nu merită.

| ywar a răspuns:

O singura concluzie se desprinde de aici: Facebook, Mess, Press, Giess si alte tampenii de soiul asta sunt foarte periculoase si datatoare de probleme si tampenii cu duiumul. In concluzie - sterge contul de facebook, schimba adresa de mail si nu mai raspunde unor mesaje ca cele descrise de tine. Pe internet poti fi mai expus decat pe strada. Asadar - renunta la comunicarea virtuala si alege o comunicare fata in fata.

| NH4OH explică (pentru ywar):

Tipul ăsta care mi-a spus tâmpeniile este un prieten, nu un necunoscut sau ceva. Ne cunoaștem de 2 ani. În fine, acum, în prezent nu mai sunt cu acel băiat, cu care spuneam că avem aproape 2 luni împreună. A hotărât să ne despărțim fix în ziua când făceam 2 luni, grozav. ☺ Acum plânge după mine, că a fost un bou. Iar după acea despărțire, am făcut greșeala să mă cuplez cu celălalt care îmi îndrugea minciuni. și am stat o lună cu el, după care mi-am dat seama că vrea doar sex și i-am zis adio. Acum sunt single. bine mersi. ☺

| peperonies a răspuns:

"nici pe a-l iubitului meu"

aici "a-l" se scrie al.

| NH4OH explică (pentru peperonies):

Asta-i viata. Am gresit. Dar, decat sa citesti tot si sa ma corectezi, mai bine imi dadeai un sfat. Mersi oricum.

| peperonies a răspuns (pentru NH4OH):

Sfatul meu e sa inveti la romana si sa lasi fb/mess.

| NH4OH explică (pentru peperonies):

Daca o luam asa, toti gresim, chiar si tu. Nu-mi mai da sfaturi inutile, ca un "stiutor de limba romana ce esti". Fa-ma sa cred ca nu-ti pasa de scrisul meu.

| Green66 a răspuns:

Nu e adevarat, respectivul vrea să te facă să te desparți de prieten și să fugi în brațele lui, eventual să-i mulțimești în mai multe feluri laughing))))))