| lola_7409 a întrebat:

am o problema destul de grava. sunt cu iubitul meu de 5 ani impreuna. dar acum 2 ani el a inceput sa fumeze tot felul de ¨"ilegale", ok, fuma doar cateodata in weeknduri, ok, am zis nu are nimica fumeaza rar. dar, anul trecut a plecat din tara, la fel si eu pentru studiile universitare. de cand este acol, timp de un an a fumat in fiecare zi, catva jointuri de marijuana pe zi. el acol traieste singur. acum este in vacanta cu parinti lui si de aprozimativ o luna nu a mai fumat si problema mea este ca se poarta foarte urat cu mine, vorbeste urat nu-i convine nimica vorbim foarte rar, si cred ca este asa din cauza ca nu mai fumeaza, mai sunt doar 2 saptamana si il vad in sf dupa 1 an, dar el fix acum se poarta cel mai urat, cand fuma se purta ft bine cu mine. si acum imi spune ca daca la vara o sa ii spun sa se lase de fumat( fumeaza 9 jointuri pe zi)o sa ma lase, pentru ca marijuana i face bine si nu are nevoie sa il comand eucryingcrying sunt foarte trista si nu stiu ce sa fac

12 răspunsuri:
| cosmyna1 a răspuns:

1.imi pare rau ff rau pentru tine
2. crede-ma, daca a apucat pe calea asta greu il mai aduci
3. o sa iti fie imposibil sa il ajuti sa se lase daca el nu vrea
4.tu o sa poti trai cu o persoana care se enrveaza din doua in dou secunde?
5.nu mai ai ce face, s-a dus totul. degeaba tii sa crezi ca iubirea va invinge. castigatoare e marijuana iar tu esti tanara. nu poti astepta ani buni pana isi va reveni
6.cauta-ti pe altcineva dupa ce o sa iti revii putin. cui pe cui se scoata

| lola_7409 explică (pentru cosmyna1):

Il iubesc ft mult, dar il urasc pentru ca fumeaza si din cauza asta va trebui sa-l lascrying

| ByaBella a răspuns:

Daca nu intelege ca e spre binele lui sa se lase...Nu poti sa-l schimbi. Explicai ca nu-ti place cum vorbeste cu tine si daca nu intelege ori nu te iubeste ori e de la fumatsad

| lola_7409 explică (pentru ByaBella):

Sigur e de la fumatcryingpentru ca ma iubeste stiu 100%, da nu stiu cum sa-l fac sa inteleaga cat rau i produce porcaria aia

| ByaBella a răspuns:

Parinti lui stiu? Daca ti la el ajuta-l sa mearga la un spital si poate si va reveni desi nu cred ca va fi usor..Cosmyna are dreptate.E foarte greu sa-l schimbi.

Răspuns utilizator avertizat
| proorocul a răspuns:

Sa stii ca marijuana nu cauza nimic decat dependenta psihica din cauza asta cred eu ca se poarta urat. Sa fumezi 9jointuri pe zi si dupa sa nu mai fumezi brusc la unii oameni se manifeste prin nervi sau alte stari altii pur si simplu nu au nimic. Depinde de om

| lola_7409 explică (pentru proorocul):

La asta ma gandesc si eu straight face

| lola_7409 explică:

Se purta frumos si inainte sa fumeze si tot, dar cand nu fumeaza este ca un nebun, nici nu pot vorbi cu el ca se enerveaza in 2 sec

Răspuns utilizator avertizat
| lola_7409 explică:

Desi m-a rugat sa-l las chiar daca ajunge un drogat, si i-am promis ca nu o sa o fac.dar nu mai pot asa