| Daiana90 a întrebat:

am o problema grava...cred.ieri m-am dus cu o fata pe strada si ne-am oprit pe o bancuta in fata unei case in care statea un prieten si era geamu casei deschis si noi in fata geamului.eu m-am pus ca desteapta si in timpul discutiei noastre l-am bagat si pe baiatul ala in discutie, uitand ca sunt in fata casei lui.astazi m-a sunat o fata, a raspuns mama la telefon, si in timpul discutiei i-am spus ca mama ii plecata in oras(am spus asa ca sa scap de ea) si dupa aia ma intreaba fata la telefon "da cine mi-o raspuns atunci?" si zic eu "aaa, bunicamea." dupa aia mi-am curatat acvariul, am golit apa si era o saltea pe jos si nu mi-am dat seama ca trebuie sa o iau ca o sa o ude pana nu a venit mama si a vazut. deci nu inteleg ce am. e o boala sau de ce sunt asa de "redusa"? deci cum sa ii zic ca mama ii plecata cand stiam bine ca ea i-a raspuns la telefon. fac greseli din astea banale zilnic. i-am mai spus unei fete ca mama nu ii acasa si era masina parcata in fata casei.dec jur, nu mai suport.ma ingrijoreaza chestia astastraight face

8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Eşti neatent şi agitată, cam asta ar fi problema ta. Încearcă să faci lucrurile pe rând fără să te grăbeşti, aşa o să ai ordine în gânduri şi ai să vorbeşti normal ai să fi atentă la orice. Lasă graba că strică treaba! Baftă!

| Yana a răspuns:

E amuzant, dar stai linistita ca nu esti singura careia i se intampla asa. E doar o situatie de moment. Si eu mai patesc asa.laughing ma intreaba maimea ce am in mana si ii zic : "chestia asta ii o chestie care se pune intr-o chestie" laughing nu trec 5 minute si mai vine una: "il stii pe ala a lu` ala?" -care ala? "ala care era atunci cu ala" laughing pur si simplu nu imi veneau numele in cap laughing.

O sa treaca, ai sa vezi. Treci si tu cu amuzament si asta e! Se mai intamplahee hee.

[Yana].

| paramore a răspuns:

Faza e ca nu esti atenta, nu dai importanta la ceea ce faci sau spui, asa mai patesc si eu.dk te concentrezi mai mult o sa fie totul binehappy

| Amrita a răspuns:

Am trecut si eu prin ce spui tu. Poate esti prea stresata, poate ai anumiti prieteni care nu iti sunt cu adevarat prieteni.Astfel de lucruri te pot obosi si ajungi sa faci lucruri care nu te caracterizeaza. Ia-ti timp de gandire, mediteaza asupra problemei dar iti spun ca asta trebuie sa fie de la faptul ca esti prea stresata de anumiti factori.

| nuamnuvreau a răspuns:

Nu esti ''redusa''laughing. Ametita da, dar redusa in nici un caz. Poate te gandesti la altceva cand raspunzi sau cand faci anumite chestii.Sau poate te stresezi/rusinezi prea tare cand vorbesti cu cineva si de-aia mai spui si unele lucruri pe care le consideri ''reduse''...calmeaza-te,ia o gura de aer, nu te gandi la ce lucru rau ti se poate intampla cand zivi ceva ci doar la ce e bine.Ai incredere in tine, daca ai gresit de cateva ori nu inseamna ca esti redusa.succeshappy:X

| ByaSimpleGirl a răspuns:

Dupa cate am inteles eu din ce ai scris nu ai nici o problema doar calmeaza-te si spune-i acelui baiat sau fata ca l-ai mintit asa e zicala greseala recunoscuta e pe jumatate iertata

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrihorezi, daca te intreaba fata aia "Pai daca mama ta nu e acasa, atunci de ce e masina ei in fata casei tale?" raspunde-i cum ca mama ta a plecat cu alt transport, sau cine stie ce! Pai nu este o boala, ci doar un TIC, adica o problema normala care o faci zi de zi, sa stii ca si eu am TICUL de a vorbi la telefon timp de 2-3 ore, eu vorbesc mult, palavragesc mult la telefon (si asta e un TIC), deci, nu te ingrijora in privinta TICU-ului tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh. mie mi se mai intampla lucruri la fel ca tine...:X:*oh go onlaughingrolling on the floor