| brokegirl a întrebat:

Buna am o problema

Imi place mult muzica rock si stilul rock
SI am inceput sa adopt acest stil
Toate bune si frumoase pana intr-un punct

Daca spun ca ascult rock si hevy metal toti din jurul meu ma vad ca pe o ciudata, m-am impacat cu ideea dar totusi care e problema lor. e normal sa ma simt asa? e normal ce fac ei?

Vreau pareri de la persoanele care trec sau au trecut prin asta

Orcum mersi

Răspuns Câştigător
| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Nu trebuie sa-ti pese de ce-ti spun ceilalti. Daca te vad ca te superi ca nu le convine ce muzica asculti, atunci gasestele punctul lor sensibil si ataca-i si tuhappy. Si eu sunt rockerita si putin imi pasa de ce cred ceilalti despre mine, atata timp cat mi-am gasit un grup de prieteni, cu care impart acelasi stil (aproape acelasi stil) si in care ma simt eu bine happy. Mi-o comentat colegumeo de banca, ca eu nu am muzica faina, ca lui nu-i place ritmu, si eu i-am spus da ti-am cerut parerea? cui ii pasa de ce crezi tu? si stai ca oricum ti-am umblat prin telefon odata si am vazut ce melodii ai, deci ciocu mic happy. Chiar i-am umblat pe telefon sa vad daca are o poza jenanta cu mine big grin.

| brokegirl explică (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Oww smug imi place cum gandesti, mersi, mai facut sa ma simt mai increzatoare happy

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru brokegirl):

Poi sa zicem ca in primul semestru ma lasam atacata de ceilalti si eram mai sensibila, dar acum nu stiu cum da m-am schimbat big grin. Nu-mi mai pasa de ce cred altii despre mine, m-or facut urata colegii si le-am zis atunci cum de in vara am fost cu 5 tipi 2 de 13, 2 de 15 si unul de 14, si pe langa asta am respins 7 cereri dintre care una de la unu de 16 ani si ceilalti aveau cam 15-14 ani. Deci mi-au zis asta numa ca sa ma vada cum sufar, dar nu ma mai las terorizata de eiwinking, si cand ma injura eu le raspund injurandu-i la loc. Pe un coleg tupeist l-am inchis si face numa un coleg : Teapa Dragane, te-o inchis Ale laughing ( Dragan e numele de familie, noi asa il strigam happy ). Deci nu te lasa manipulata de nimeni. Nu esti carpa lor, daca te jignesc ataca-i si tu. Da totusi nu intrece masura ca pe mine m-or luat 2 colegi de gat si m-or ridicat de gat. Deci totul intr-o anumita masurawinking. Sper ca sfaturile mele ti-au fost de ajutor.

| brokegirl explică (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Dawinking mersi laughing eu in cazurile de genu m-as fi retras in bancuta mea dar asta nu se va mai intamplawinking :X mersi mult

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru brokegirl):

Ma bucur ca te-am putut ajuta si multumesc pentru fundita kiss

8 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Regula societatii actuale cine nu-i ca noi trebuie exclus neaparat din grupul nostru, si zic nu chiar are rost sa adopti acest stil (cred ca vorbesti de freza imbracaminte ) daca, canti te sustin sa fii asa dar daca esti DOAR un fan infocat chiar nu merita asculti ce vrei unde vrei cand vrei dar nu cum vrei happy

| brokegirl explică (pentru Memecy):

Simcer nu sunt un fan infocat a unei trupe, pur si simplu imi place stilul si imi place muzica asta si nu cred ca societatea ma poate oprii, oricum mersi pentru sfat

| Geokul a răspuns:

Am trecu si eu prin asta... pana intr-o zi cand am zis ce dracu fac sunt rocker sau ce sunt / si am dat drumu la o Metallica si mia revenit complet

| Jianu_Oliviu_1997 a răspuns:

Sa nu-ti pese de cei din jur. Iti vor raul! Eu ascult heavy metal si ma simt foarte bine. Insa colegii mei asculta prostii ca deep central Justin Byeber sau parazitii. Si m-au facut sa uit muzica rock. Acum Nuj ce sa fac. Caut un sfat. Oricum acesti artisti nu se compara cu metallica slayer sau mayhem.