| Céline7 a întrebat:

BUNA sad am o problema serioasa va-m mai spus de multe ori ca imi place de un baiat si ia-m spus totul in scrisss direct si nu imi da nici un semn de viata si nici nu-mi mai raspunde la mesaje asa ca l-am blokat si regret ft mult acest lucru vreau un sfat ce sa fac mai departe cum sa-l uit? ce sa fac cind il vad pe strada? fundaaaaaaaa

2 răspunsuri:
| SufletAcadelicit a răspuns:

Bună, Corina. În primul rând învaţă să scrii, apoi fă-ţi griji din cauza băieţilor. Dacă i-ai scris la fel cum ai scris aici, înţeleg şi eu că fuge de tine.
Cât despre ce ai întrebat. Dacă e să te placă, te va căuta el. Dar adevărul e că şi tu ai cam dat-o în bară. Nu e bine să facem lucruri la nervi şi apoi oricum le regretăm. Mai departe, trăieşti. Nu e capăt de lume. Vor mai fi băieţi. Şi când îl vezi pe stradă, îl ignori. Te faci că nu vă ştiţi. Sau ai putea să te uiţi câte puţin la el, să vezi ce reacţie are când te vede, dacă te salută, zâmbeşte, etc. Baftă!

| mady007 a răspuns:

Stiu ca sentimentul este destul de profund dar eu zic sa ii ceri scuze daca el a considerat ca l-ai disperat si in functie de cum reactioneaza el incerci sa devii mai intai prietena lui cea mai apropiata si apoi poate incearca chiar el sa inceapa o noua relatie.mi-a facut placere sa iti dau acest sfathappy