| AlexandraDraalex a întrebat:

Am o problema si anume un tic...de mica am acel tic..nu stiu cum sa va explic..pare ciudat dar atunci cand imi vine ceva in cap(rau) ca sa nu se intample repet anumite lucruri pe care le.am facut. a devenit foarte enervant.Nu stiu cum sa scap de el...imi puteti da niste sfaturi.dar nu d.alea sa merg sa vb cu un pshiholog..Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Problema ta trebuie analizata de un psiholog, oricat ai dori tu sa il eviti.

| RagnarokR a răspuns:

Exercitiu de vointa. gandeste-te la latceva si repeta acel ceva la nesfarsit, gen numar de telefon, secventa dintr.un film, orice. daca nu poti, schimba-ti starea : suna pe cineva, vorbeste cu cineva, uita-te la un film/asculta o melodie, mangaie o pisica, citeste o fraza sau ceva mai lung, dar distrage-ti atentia de la asta. si asa cu timpul o sa ai acest tic din ce in ce mai putin intens