| cipy a întrebat:

Buna!
Am o tuse seaca de citeva zile care se intensifica tot mai mult am avut si febra 2 zile pina la 38.8, acum nu mai am febra dar am ameteli si tusasad
A fost medicul la mine si mi-a zis ca e o simpla raceala si sa nu-mi fie teama ca nu e gripa porcina, dar cu 4 sau 5 zile in urma am vb cu un tip care e infectat si mi-e frica sa nu fiu si eucrying medicul m-a intrebat daca nu cumva am vb cu cineva care poate sa fie infectat si i-am zis ca nu, dar abia astazi am aflat ca acel baiat e infectat. Am de gind sa ma duc miine la spital dar se spune ca poti sa te infectezi de acolo de la alti pacienti si mi-e cam frica. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| trifsandu a răspuns:

Du-te la medic si cu siguranta el iti poate spune ce sa faci.Nu astepta pina o sa fie prea tirziu. Nu te juca cu sanatatea ta ca apoi suferi toata viata. Deci du-te la medic urgent

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la spital. Probabil nu ai gripa porcina, dar e mai bine sa te mai vada un medic.

| Eu4EverX a răspuns:

GRIPA PORCINA in sus GRIPA PORCINA in jos!

hai sa fim seriosi.nu e atat de grav

nu era la fel si inaintea celorlelte alegeri atunci era gripa aviara acum gripa porcina.totul se leaga:-J
nu spun ca in alte tari nu exista... exista dar nu e asa GRAV!

| sweety_1169 a răspuns:

Si eu am avut aceleasi simptome stai lin ca nu e gripa porcina bea multe lichide si i-a sirop, pastile ce vrei, stai acasa si odihneste te, eu mi-am revenit complet dupa 3 zilehappy

| Loloz a răspuns:

Iti curge nasul? daca nu iti curge cred eu ca nu ar fi o problema.Insa ar trebui sa consulti din nou medicul si sa ii spui de acea persoana.Am auzit ca a existat prima morate in Romania din cauza gripei porcine deci cel mai bine ar fi sa mergi la medic din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci? impuscate e mai bine asa

| miha92 a răspuns:

Nu te ingrijora nu e nimic grav ...cumpara ceai coldrex la plic si totul va fi bine, ai grija de tine si fereste-te de apa rece .insanatosire gravnica