| elenu a întrebat:

.am si eu o intrebare! de ce nu il pot uita pe fostul iubit? am avut cu el o relatie de un an ne-am despartit pentru ca el adesea statea cu mine si cu inca doua... si am hotarat sa ne despartim apoi m-am indragostit de altcineva, dar el a plecat in strainatate,apoi primul baiat tot ma cauta, si imi spunea ca ii pare rau ca a fost un fraier si vrea sa ne impacam ce sa fac sa ma mai incred in el?

Răspuns Câştigător
| ChildishDevil a răspuns:

Salut! Nu e deloc complicat, un om cu adevarate sentimente pe care le-a avut fata de o persoana nu le poate strege cu buretele oricat de "dur" ar vrea/ar crede ca e... Spunea cineva ca marile iubiri nu se uita niciodata( nu pot garanta ca pentru tine a fost marea iubire de un an ), insa unele persoane ne raman pentru totdeauna in suflet! Uneori tindem sa ne aducem aminte numai de ceea ce a fost frumos, uitand toate motivele care au condus la despartire.Tu sti daca ar merita i impacare si respectiva revenire la relatie( nu stiu daca e prea indicat - din moment ce te-ai despartit ai avut motive intemeiate si timpul ori a schimbat persoana respectiva in bine, ori omul a ramas acelasi).Tu il cunosti mai bine si sti ec vrei! Pune-te pe tine pe primul plan, analizeaza situatia, respectiv relatia cu bune si cu rele si vezi ce-ti doresti cu adevarat! Spor...

5 răspunsuri:
| PinkLips847 a răspuns:

Nu poti uita asa usor o persoana draga. Sau uneori poate ca nu vrem. mai ales ca ai fost 1 an impreuna cu el. E foarte urat ca sa fi cu un baiat si el sa mai stea impreuna cu alte fete. Si eu am patit-o.
Despre ca isi cere scuze nusi ce sa cred. Baietii nu se prea schimba. De asemenea sa nu-i areti ca esti disperata dupa el sua dupa relatii. Trebuie sa inteleaga ca odata a pierdut o comoara. Incearca sai acorzi o mica sansa sa vezi cum se comporta si abia dupa acea s atreci la lucruri mai serioase.
Bafta :*

| elenu explică (pentru PinkLips847):

Multumesc! ca m-ai ajutat

| PinkLips847 a răspuns (pentru elenu):

Nu ai pentru ce happy

| elenu explică:

Multumesc mult! sper sa aleg o decizie cat mai corecta

| ChildishDevil a răspuns (pentru elenu):

Asa iti doresc` si eu... alege ce e mai bun pentru tine:*!