| Mwhahahaa a întrebat:

Am tema la istorie sa scriu un referat cu asemanari si deosebiri intre greci si romani. E ok pana aici. Am cautat pe google si nu am gasit absolut nimic! Poate nu am cautat bine, sau nu stiu..Habar nu am de ce nu gasesc nimic. Ma puteti ajuta voi, va rog frumos? Poate puteti voi sa gasiti ceva, sau... poate stiti voi ceva deosebiri si asemanari..Va rog frumos. Multumesc!

1 răspuns:
| Buza021 a răspuns:

Poti incepe prin a spune prin faptul ca romanii erau niste magari, am glumit. In primul rand nivelul tehnologic mult mai ridicat al romanilor...gen apeducte, drumuri pavate, toa; ete publica, bai termale, etc... pe cand dacii nu le aveau. Vorbind de bogatii, dacii aveau mult mai mult aur, argint, pe scurt resurse, iar romanii faceau rost de ele prin razboaie. Iar la asemanari nu mi trece nici una prin minte acum, bafta