| lavii23 a întrebat:

Am terminat a8a anul asta si m-am inscris la liceu, mai exact la filologie simpla; 3. Vreau sa stiu care sunt materiile de baza, din ce se da BAC, din ce dau teza, in ce consta filologia, daca e usor, materii grele... adica nah, tot ce se poate, ca sa fiu pregatita...
Multumesc, dau funda; D

Răspuns Câştigător
| Bogdanel97 a răspuns:

Salut! Din cate stiu materile de baza sunt romana, istorie/geografie, si o limba straina la alegere. Acestea ar trebui sa fie materile de Bac. Materiile mai grele sunt modulele, care difera de la un liceu la altul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am terminat a 8-a anul asta si tot filologie voiam.dar nu am avut medie sad dar stiu ca la bac se da romana, engleaza si isorie/geografie...si tezele la fel! Se face mai multa romana, engleza, ..si in clasa a 9-a si a 10-a faci matematica doar 2-3 ore pe saptamana, iar in a 11-a si a 12-a nu mai faci! happy
Sper sa fie ca mine!

| lavii23 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc. Eu cu media nu am avut probleme, mi-i 8.91. Initial am vrut la bio-chimie, dar m-am razgandit in ultimul moment.