| Stefany23 a întrebat:

Anul acesta sunt clasa a 8-a si la anul o sa ma duc la liceu.In legatura cu liceul am cateva intrebari:
1.In prima zi este festivitatea de deschidere,dar in a doua zi ce se intampla? Ma intreba ceva (adica la ce scoala am invatat, cu ce medie am trecut clasa),
2.Cu aproximatie cat dureaza sa ma imprietenesc cu noi colegi si sa ma acomodez?
3.Parintii mei zic ca cei de la liceu au tupeu,si eu cum sunt o fata timida, o sa ajung jucaria lor.Cum trebuie sa ma comport ca sa nu ajung asa.
4. Daca dau la mate-info, cum este acest profil?

Răspuns Câştigător
| natalia26tali a răspuns:

Hei.
1. Pai la mine in prima zi de liceu dupa festivitate am ramas in curtea școlii pana cand directorul ne.a spus dirigintele/diriginta si dupa a rostit numele tuturor copiilor care sunt in acea clasa si noi mergeam la dirigintă. Stai linistită profesorii te vor îndruma. Dupa veți merge dupa diriginte in clasa.
2. Nu exista cu aproximație cât dureaza sa te împrietenesti cu cineva. Eu in general nu sunt o tipa timida dar cand nu cunosc pe nimeni sunt mai timida. Așa a fost si in prima mea zi de liceu. Am mers dupa diriginta in clasa, dupa care m.am pus in banca din spate. Niste fete m.au bagat in seama dupa care am inceput sa ma deschid si eu. Acum am cele mai bune prietene. Să nu iti fie frica sa cunosti oameni. Încearcă sa socializezi; sau poate o sa ai norocul si o sa dai de niste oameni minunați care posibil vor face primul pas spre tine.
3. Nu toti din liceu sunt cu tupeu, mai sunt si oameni buni. Trebuie sa fi tu însăti. Nu juca teatru, fi tu doar tu. Sa nu iti pese de ce vor crede ceilalti despre tine. Cat timp tu te simti bine in pielea ta sa nu iti pese de ce va crede lumea despre tine. Parerea lumii ne spulbera visele si ne taie aripile.
4. Eu.nu sunt la mate-info dar e sora mea. Nu stiu ce sa iti spun despre acest profil pe mine nu ma prea fascineaza matematica. Eu sunt pe turism si alimentație la gastronomie. Nu liceu ci profesională, nu eram eu tare cu scoala si învățatul dar dupa ce voi termina profesionala am sansa sa ma bag la liceu. Imi pare rau ca nu iti pot da multe detalii in legatura cu profilul de mate-info. happy te asteapta o lume frumoasa. Fi tare! Te pup si multa bafta! kiss

| Stefany23 explică (pentru natalia26tali):

Multumesc!

| zurick a răspuns (pentru Stefany23):

Daca ai intrebari despre profilul mate-info, te ascult.

| Stefany23 explică (pentru zurick):

Este greu acest profil?

| zurick a răspuns (pentru Stefany23):

Hmm,asta este destul de subiectiv, depinde de profesori si de elevul in cauza.Mie mi s-a parut greu la inceput pentru ca am avut 'norocul' de a intalni un profesor de informatica ce credea ca noi stim deja bazele, iar la matematica profesorul ma speria teribil.Majoritatea dintre noi aveau media 5, ceea ce era minunat laughing

Cu timpul m-am obisnuit si am inceput sa iau si 8 in teza la mate, ceea ce este wow happy Sper ca nu te-am speriat laughing
Eu sunt a 11-a, dac vrei iti arat posibile orare de a 9-a.

| Stefany23 explică (pentru zurick):

Multumesc,chiar m-a ajuta ceea ce ai spus si daca vrei poti sa-mi arati posibilele orare de clasa a9a

| zurick a răspuns (pentru Stefany23):

Cu placere ^^, daca mai ai intrebari poti trimite raspuns aici sau mesaj privat si raspund.
Acestea sunt orarele de clasa a 9-a de anul asta de la liceul meu:
https://i.imgur.com/9VlZxQt.png
https://i.imgur.com/vaTAovG.png
Ti-l pot arata si pe al meu daca esti curioasa laughing

| Stefany23 explică (pentru zurick):

Multumesc,o sa -ti mai trimit mesaj cu intrebarile mele!