| anonim_4396 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat. Am o colega care imi e si consateanca. Sunt momente cand ne intelegem bine,vorbim, discutam frumos, fara neintelegeri. Insa, uneori cand ii spun adevarul se supara si incepe sa ma enerveze. Mama ei vine mereu la a mea si ii spune ca eu nu o las pe fata ei in pace. Ii intoarce pe colegi impotriva mea, ma jigneste si barfeste pe la spate, se comporta ca si cum as fi ultimul om. Nu stiu... Poate eu am gresit cu ceva? Ea cand ma facea nesimtita sau proasta spunea : "Ăsta e adearul." Urmatoare zi povestea se repeta dar eu nici nu ii ceream socoteala sau ceva de genu. Mereu am iertat-o. Nu i-am spus mamei mele cand ea ma jignea, plangeam nopti intregi... Chiar nu stiu ce sa fac. De 7 ani ma cunosc cu ea... Si de 6 eu am descoperit ce inseamna durerea... Sunt multe lucruri la care ma gandesc... Chiar uneori ma gandesc cum ar fi daca n-as exista

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa nu iti mai petreci timpul cu fata respectiva si sa te imprietenesti cu alte fete.

| R0R0 a răspuns:

Nu inteleg de ce mai esti amica cu o persoana care nu merita.Las-o in pace. Fa-ti alti prieteni care nu te jignesc si nu se ascund ca lasii in spatele parintilor.

| blAster85 a răspuns:

Daca ai ajuns sa te gandesti la a nu exista ai probleme,nu cred ca merita sa iti faci rau pentru nimeni in lumea asta,prietenii sunt asa tot timpul,si e dureros cand vezi cum te trateaza unii,pe care i-ai sustinut ajutat etc,am patit-o si eu de cateva ori, de aia cred ca n-am niciun prieten, ca amici se gasesc peste tot, prieteni mai greu sau deloc, toti vor ceva.eu iti spun sa te departezi usor usor de ea si sa iti cauti alti "prieteni"viata merge inainte.bafta

| DaNtee a răspuns:

Salut, eu cred ca fata respectiva nu iti este prietena deoarece te face sa suferi.Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea despre chestia asta si sa-i spui direct ca nu iti place cum se poarta cu tine.In caz ca nu te intelege sau continua sa te jigneasca cred ca ar trebui sa o lasi in pace si sa nu mai fii prietena cu ea.