| CarlaElena a întrebat:

Buna!
Azi cautam niste poze pe google si mi-a aparut pe ecran o chestie care zicea ca, calculatorul e inferstat cu virusi si chestii din astea. Mai zicea sa dau ok daca vreau sa ma ajute sa scap de ei.
Apoi mi-a aparut pe ecran cum imi scana in my computer si imi arata cati virusi am, apoi m-a intrebat daca vreau sa sterg fisierele infestate si imi dadea un program sa-l descarc.
Si am dat cancel.
Chestia e ca abia mi-am instalat windowsul si mi-am schimbat si placa de baza. dupa toata chestia aia, am scanat si eu cu avast, si mi-a gasit decat un virus in C.
Intrebarea este: Toata chestia aia a fost abureala?

PS : Calculatorul merge perfect.

2 răspunsuri:
| roksy a răspuns:

deci peste ce ai dat u se cheama un fel de scanare online iti dau ei un program de scanat trial binenteles care curata si verifica toate problemele din pc ai sa vezi ca daca il downladezi in pc daca vrei in final sa repari erorile din pc tau trebuie sa l cumperi sa le faci lor bani, oricum daca ai un antivirus bun nu-ti trebuie acest program fundita?

| tequilla a răspuns:

Normal ca e abureala.Chestia care te puneau sa o descarci era adevaratul virus.Nu te lasa influentat de toate rahaturile care le gasesti pe netwinking take care!