| Inimadeinima a întrebat:

ce credeti ca trebuie sa fac...
M-am certat cu prietenul meu pentru ca a aflat ca m-am tinut cu un baiat de cot de fapt el m-a luat si nu ma lasa, acum ne-am intalnit la o petrecere, un baiat nu stiu nici macar cum il cheama era beat si nu ma lasa ma lua in brate eu il impingeam dar nimic.Si in acel moment a venit si prietenul meu,s-a uitat cam ciudat la mine si nu ma mai baga in seama dupa cateva minute il vad cu o fata mai mare ca mine,si-au facut schimb de numere se tineau de cot si el cand vorbea cu ea se uita la mine.
Din seara aia numai vorbeste cu mine, inainte sa ne intalnim la acea petrecere el tot imi spunea ca l-am uitat ca i-a luat altul locul...Dar nu este adevarat, nu stiu ce sa fac?! Sa-l las sa trec peste sau nu. crying

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ii explici care-i situatia, fie ca vrea, fie ca nu, il iei deoparte, si ii explici totul.
Daca nu vrea sa inteleaga, incearca sa pari nervoasa, si abia atunci poti spune ceva gen "Foarte bine, daca tu nu ma mai vrei, chiar daca am fost a ta atata timp, atunci abia acum ma duc la altul" si pleci fara sa mai zici nimic, sau sa te opresti daca te striga, asa il faci sa se simta si vinovat, si sa-si dea seama ca a gresit, abia dupa asta o sa te caute el pe tine.
Daca n-ai facut nimic rau, ai tot dreptul sa spui ce ai de spus.
Daca nu intelege, si e tampit, asta e, ghinionul lui.
Altceva, nu poti face.

| mona a răspuns:

Explica-i de fapt cum sta treaba si daca vrea sa inteleaga ...va intelege

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Daca tii atat de mult la el, atunci explica-i cum a fost situatia. Va intelege, ca nu e lumea.
Daca crezi ca nu merita, desi te deranjeaza, uita si treci peste! :*

| Doηηa a răspuns:

Daca il iubesti nu poti trece peste.
Trebuie sa va intalniti undeva si sa discutati serios.
Mult noroc!

| KamyTza22 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa mergi si sa ii explici cum sta treaba. Trebuie sa il faci sa inteleaga ca tu nu esti de vina cu nimic ci acei baieti, iar daca prin vorba nu vrea sa inteleaga ar trebui sa ii demonstrezi de exemplu: el sa se ascunda undeva si tu sa stai de vorba cu baiatu ala care nu te lasa.

| Inimadeinima explică (pentru KamyTza22):

Nici macar nu stiu cum si de unde sa pot sa vorbesc cu acel baiat nu-l cunosc.Nu stiu nici ce sa cred... Prietenii lui imi spuneau ca el nu ma iubeste cu siguranta insa el asta imi spunea.Si de cate ori eram impreuna simteam ca el chiar ma iubeste.El este mai mare ca mine cu 5 ani. Prietenii lui imi spuneau ca el vrea de la o fata alt ceva cred ca intelegi ce vreau sa spun, in ultima vreme imi mai spunea ca el numai are nici un rost langa mine ca este alt cineva nu ma credea cand ii spuneam ca nu este adevarat si ca il iubesc mult...